HTC-Android-Wear-smartwatch-1

Nie będzie inteligentnego zegarka od HTC

Chyba każdy, kto stara się na bieżąco obserwować rynek sprzętów mobilnych, zdążył już zauważyć, że praktycznie wszyscy liczący się w tej branży producenci posiadają w swojej ofercie, lub zamierzają posiadać, modny ostatnio inteligentny zegarek. Liczne przecieki sugerowały nam, że do tego „zacnego” grona dołączy również tajwański koncern HTC, jednak według najnowszych doniesień firma ta postanowiła zrezygnować z prac nad takim urządzeniem.

HTC-Android-Wear-smartwatch-1

Piątkowe informacje głoszą, że jednym z powodów takiej a nie innej decyzji HTC są stale rosnące koszty produkcji inteligentnych zegarków. Ponadto mówi się o tym, jakoby prototyp, który został wstępnie opracowany przez tajwańskich inżynierów, nie miał w sobie nic na tyle innowacyjnego, by mógł rywalizować ze sprzętami rosnącej w siłę konkurencji.

Obecna sytuacja na rynku inteligentnych zegarków nie jest szczególnie korzystna dla tych producentów, którzy chcą z nim zacząć dopiero swoją przygodę. Ostatnio głośno było o premierze smartwatcha od Asusa, który robi ogromne wrażenie na publiczności z całego świata. Mówi się poza tym, że swoje działa ma zamiar również wytoczyć Apple ze swoim iWatch’em, który jest szumnie zapowiadany w mediach już od dłuższego czasu. Kto wie, być może ujrzymy inteligentny zegarek z nadgryzionym jabłkiem już 9 września, na kiedy to zaplanowana została premiera iPhone’a 6?

Decyzja HTC jest nieco zaskakująca, jednak nie wydaje się być pozbawiona sensu. Na światowym rynku technologicznym aż roi się od producentów, którzy rywalizują ze sobą praktycznie na wszystkich możliwych frontach. Czy HTC postawiło sprawę jasno i pewne jest, że temat inteligentnych zegarków z logiem tego producenta nie wróci? Tego chyba nigdy nie będziemy pewni.