hp-webos

Nie będzie więcej smartfonów i tabletów z webOS

Fatalna wiadomość dla wielbicieli mobilnego systemu operacyjnego webOS – HP na konferencji prasowej oznajmiło, że nie będzie więcej smartfonów i tabletów z systemem webOS.

HP webOS

HP ma zamiar przeanalizować jeszcze, do czego może przydać się system webOS. Możliwe więc, że jego licencja zostanie np. wypożyczona innemu producentowi, innym wyjściem dla HP jest instalowanie webOS w samochodach, albo drukarkach.

Fakt jest faktem, że HP uśmierciło system webOS i przestaje on istnieć dla nas, wielbicieli smartfonów i tabletów. Trochę szkoda, że HP nie potrafiło stworzyć solidnego smartfona, który byłby w stanie śmiało konkurować z innymi urządzeniami na rynku – działania HP w tym zakresie, były dość niemrawe. Teraz, po śmierci webOS będziemy mieć niestety jeszcze mniejszy wybór podczas kupna smartfona – na scenie systemów mobilnych pozostają jedynie Android, iOS, Windows Phone, samsungowy Bada, oraz (może kiedyś jeszcze powróci) MeeGo.

Przypominam, że zaledwie przedwczoraj – najnowszy smartfon z systemem webOS, HP Pre 3, miał swoją europejską premierę. Jak więc będzie wyglądać sprzedaż tego smartfona, skoro HP teraz oznajmiło, iż webOS jest martwy? Czasami nie rozumiem logiki działań wielkich korporacji, przecież takie zachowanie szkodzi interesom firmy.

Źródło: TechCrunch