Huawei Honor 3C Play – front

Niedrogi Huawei Honor 3C Play oficjalnie zadebitował

Huawei zaprezentowało dzisiaj swój nowy, androidowy smartfon, będący tak naprawdę tańszą wersją Honor 3C. Poznajcie Huawei Honor 3C Play, smartfon kosztujący 130€ (ok. 540 zł).

Huawei Honor 3C Play - front

Jaką specyfikacją dysponuje Huawei Honor 3C Play? Oczywiście zważywszy na cenę nie powinniśmy spodziewać się zbyt wiele, a jednak 3C Play pod maską kryje całkiem przyzwoite bebechy. Chiński producent wyposażył swój smartfon w 5″ ekran IPS, którego rozdzielczość wynosi 720p. Jak przystało na budżetowca, we wnętrzu mieści się chipset firmy MediaTek, a konkretnie MT6582, składający się z czterech rdzeni Cortex-A7 (taktowanych zegarem 1.3 GHz), grafiki Mali 400-MP2 oraz 1 GB RAM.

Reszta specyfikacji obejmuje 16 GB pamięci na dane (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD), 8 MP oraz 2 MP kamery, a na dokładkę jest tu obsługa standardu dual SIM.

Smartfon już wkrótce powinien pojawić się na półkach chińskich sklepów, w cenie ok. 72€ (ok. 300 zł). Jeden z międzynarodowych sprzedawców umieścił już Honor 3C Play w swojej ofercie, we wcześniej wspomnianej cenie 130€. Niestety Huawei nie potwierdziło oficjalnie, że ten smartfon pojawi się na rynkach międzynarodowych. Jestem jednak pewien, że w cenie 500 zł znalazłoby się na niego całkiem sporo chętnych także i w naszym kraju. Póki co możemy się obejść smakiem i pomażyć o cenie 300 zł, w której będą go mogli kupić Chińczycy.