asus-transformer-prime-0

Niektórych tabletów Asus Transformer Prime nie da się zaktualizować do ICS

Wielu użytkowników tabletu Asus Transformer Prime skarży się, na błędy uniemożliwiające aktualizację do Android ICS. Czy da się to jakoś rozwiązać?

asus transformer prime

Aktualizacja Asusa Transformer Prime do ICS ruszyła poprzez OTA jakiś czas temu. Niestety, nie wszyscy posiadacze tego tabletu są już zadowolonymi użytkownikami Android 4.0. Niektórzy z nich skarżą się, iż ich tablet w informacjach systemowych, w miejscu, gdzie powinien być wpisany numer seryjny (Serial Number) – jest tajemnicze „Unknown” (nieznany). Brak numeru seryjnego powoduje zablokowanie możliwości zaktualizowania naszego tabletu do najnowszej wersji systemu Android, czyli Ice Cream Sandwich.

Asus nie wydał w tej sprawie jeszcze żadnego, oficjalnego oświadczenia, mimo wszystko, jeden z pracowników firmy (Gary Key) – opublikował na forum XDA-Developers sposób, dzięki któremu owy problem dla dużej części użytkowników przestaje istnieć. Według niego – wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne w naszym tablecie (factory reset) – po resecie numer seryjny powinien się pojawić. Jeśli to nie poskutkuje, Gary Key sugeruje, aby powtórzyć czynność – i po resecie, na widoku pulpitu poczekać 10-15minut, aż tablet zsynchronizuje się z serwerem. Gdy i to zawiedzie – należy wstrzymać się z aktualizacją, aż Asus zaproponuje jakieś oficjalne rozwiązanie. Można też pomyśleć o oddaniu tabletu do sklepu, lub na naprawę gwarancyjną.

Źródło: PhoneArena