Nokia Lumia 929,watermark – front i tył

Niezaprezentowana Nokia Lumia 929 kupiona w Meksyku

Niezaprezentowany jeszcze smartfon Nokii, który pojawiał się już wcześniej w wielu przeciekach – został przez jednego z wielbicieli systemu Windows Phone kupiony w Meksyku. Dzięki niemu możemy teraz jeszcze dokładniej zobaczyć, jak ten smartfon wygląda.

Nokia Lumia 929,watermark - front i tył

Lumia 929 będzie najprawdopodobniej smartfonem, który pojawi się wyłącznie w ofercie jednego z amerykańskich operatorów komórkowych, firmy Verizon. Mimo wszystko warto wspomnieć o tym urządzeniu, gdyż będzie to zapewne jedna z pierwszych, mniejszych gabarytowo słuchawek Nokii, o specyfikacji zbliżonej do flagowców z Androidem. Dzięki aktualizacji Windows Phone 8 GDR3, Nokia może teraz tworzyć smartfony, wyposażone m.in. w czterordzeniowe procesory oraz ekrany Full HD.

Prawdopodobna specyfikacja Lumii 929 robi ogromne wrażenie. W smartfonie ma się znaleźć 5″ ekran 1080p AMOLED oraz chipset Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait o taktowaniu 2.2 GHz i grafiką Adreno 330. Wewnątrz będzie też 32 GB pamięci (bez możliwości rozszerzenia kartą microSD), LTE, NFC oraz możliwość bezprzewodowego ładowania.

Jeśli chodzi o kamerę, Lumia 929 ma dysponować takim samym sprzętem co Lumia 1520 – czyli 20 MP aparatem PureView z obiektywem Zeiss i podwójnym fleszem LED. Przykładowe zdjęcia wykonane Lumią 929 możecie obejrzeć poniżej.

Sprzęt oczywiście już wiele razy pojawiał się na różnego rodzaju zdjęciach, z których większość możecie zobaczyć poniżej. Ciekaw jestem, czy Nokia faktycznie wypuści supersmartfon Lumia 929 tylko w USA, czy sprzęt pod nieco zmienionym nazewnictwem pojawi się także i w Europie. Mam nadzieję, że Nokia nas pod tym względem nie zawiedzie – przecież nie każdy chce nosić 6″ Lumię 1520 w kieszeni. Ja osobiście wolałbym Lumię 929, która zapowiada się na 1520 w wersji mini.

Aktualizacja (5.12.2013): Pojawiły się kolejne dwa zdjęcia, przedstawiające Lumię 929.

Nokia Lumia 929 - watermark

Źródło