Vivo – 3.8mm smartfon

Niezwykle cienki Vivo X5 Max już 10 grudnia

W chwili obecnej rekord w kategorii najsmuklejszych smartfonów należy oczywiście do Oppo R5, który mierzy dokładnie 4,85 milimetrów grubości. Wygląda jednak na to, że dokładnie za tydzień w tym aspekcie przodować będzie zupełnie inny smartfon.

Vivo - 3.8mm smartfon

Mowa naturalnie o urządzeniu Vivo X5 Max, którego specyfikacja znana była szerszej publiczności już w listopadzie. Najważniejszym jej elementem są jego wymiary, a konkretnie ten opisujący jego grubość. Według urzędu certyfikującego TENAA, Vivo X5 Max mierzyć będzie dokładnie zaledwie 3,75 milimetrów grubości, czyli o niemalże jeden milimetr mniej niż wspomniane wcześniej, zaprezentowane nieco ponad miesiąc temu Oppo R5.

Vivo-X5-Max-zaproszenie

Całościowe wymiary Vivo X5 Max wynoszą odpowiednio 153,9 x 78 x 4,75 milimetrów, a waży ono 146 gramów. Poza tym, smartfon cechować będzie 5,5 – calowy ekran o rozdzielczości 1080p oraz ośmiordzeniowy chipset z częstotliwością taktowania na poziomie 1,7 GHz i 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Przednia kamera charakteryzować się będzie 13 MPix matrycą, przednia zaś 5 MPix. Na pokładzie urządzenia znajdziemy także moduł łączności LTE, a zaraz po wyjęciu z pudełka będzie ono pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4.4 KitKat.

Prezentacja Vivo X5 Max zaplanowana została na 10 grudnia i właśnie tego dnia poznamy dokładne parametry urządzenia oraz jego sugerowaną cenę. W pierwszej kolejności trafi ono oczywiście na rynek chiński, by w okresie późniejszym zawitać na półki sklepowe w innych rejonach świata.