Apple

Noise Free pozwie Apple o naruszenie patentu

Apple powinno się szykować do kolejnej sądowej batalii, dla odmiany to gigant z Cupertino zostanie teraz pozwany o łamanie patentów.

Apple

Mało znana do tej pory firma Noise Free, która posiada opatentowaną technologię pozwalającą na filtrowanie hałasu otoczenia w trakcie rozmów telefonicznych – chce pozwać Apple. Noise Free twierdzi, że w 2009 roku zademonstrowała Apple swoją innowacyjną technologię, przedstawiając schematy, układy a nawet prototyp telefonu z opatentowaną funkcją. Co ciekawe – inżynierowie z Cupertino w 2009 roku wdrożyli do iPhone identyczną technologię, jednak wniosek o patent złożyli dopiero w 2010 roku.

Według Noise Free rozwiązanie Apple redukujące hałas otoczenia w iPhone – jest bliźniaczo podobne do tego, które Noise Free zademonstrowało Apple w 2009 roku. Pikanterii dodaje fakt, że jako wynalazcy na wniosku Apple o patent z 2010 roku widnieją inżynierowie, którzy byli na prezentacji firmy Noise Free w 2009 roku.

Co na to Noise Free? Firma będzie się domagać wycofania wniosku o patent dla Apple oraz rekompensaty za poniesione straty finansowe z tytułu bezprawnego użytkowania patentu. Sam jestem ciekaw, jak cała sytuacja się rozwinie.

Źródło: GigaOM