Nokia-500-0

Nokia 500 – pierwszy smartfon z Symbianem i 1GHz CPU

Nokia oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy smartfon, oparty o system Symbian Anna – Nokia 500.

Nokia 500

Nowy smartfon został zbudowany w oparciu o model Nokia C5-03, jednak pewne elementy specyfikacji zostały ulepszone. Nokia 500 posiada 3.2-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 640 x 360, oraz 5MP kamerę główną. Do dyspozycji jest też łączność 14.4Mbps HSDPA, 5.8Mbps HSUPA, oraz Wi-Fi (bez wsparcia dla N) i GPS. Urządzenie wyposażono w 2GB pamięci wewnętrznej, oraz slot na karty microSD. Smartfon posiada oczywiście 1GHz procesor. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny film, który prezentuje działanie Nokii 500.

Niestety, nie wiadomo, czy 1GHz procesor dał jakiegoś „kopa” Nokii 500. W 1:31 minucie filmu możecie zobaczyć jak śliczna prezenterka przewija newsy w aplikacji Facebook – silne „przycinanie” jest widoczne bez zbędnego przyglądania się.

Nokia pojawi się w dwóch kolorach – czarnym i białym, ale dodatkowo bedzie można dowolnie wymieniać tylną klapkę na jedną z wielu kolorów. W zestawie Nokii 500 dostaniemy dwie takie kolorowe klapki na zmianę – ogólnie dostępnych będzie aż sześć różnych kolorów tylnej klapki.

Czarna wersja smartfona będzie do kupienia już w trzecim kwartale tego roku, natomiast biała dopiero w czwartym. Nokia 500 ma kosztować $150 (czyli około 420zł), jest to jednak cena bez podatków – ale i tak wydaje się bardzo atrakcyjna.

Źródło: GSMArena