Nokia Lumia Amber – aktualizacja

Nokia Amber – aktualizacja będzie dostępna pod koniec sierpnia lub na początku września (aktualizacja)

Na temat aktualizacji Nokia PR2.0 Amber wiemy już praktycznie wszystko, poza datą wypuszczenia tego upgrade. Do tej pory mogliśmy się opierać wyłącznie na mało wiarygodnych informacjach, według których Amber miał popłynąć do Lumii pod koniec sierpnia. Teraz, dzięki tajwańskiemu oddziałowi Nokii wiemy, że nowy firmware powinien zostać udostępniony pod koniec sierpnia lub na początku września.

Nokia Lumia Amber - aktualizacja

Fakt, że aktualizacja pojawi się w przeciągu miesiąca to oczywiście świetna wiadomość, niestety jest też i zła. Nokia jako priorytetowe urządzenie do zaktualizowania wyznaczyła sobie Lumię 920, co oznacza że tańsze Lumie z Windows Phone 8 mogą na Amber poczekać znacznie dłużej. To z pewnością fatalna wiadomość dla wszystkich tych osób, które kupiły np. Lumię 520 – a jest ich przecież całkiem sporo.

Nokia Amber to upgrade, na który czeka spora część posiadaczy smartfonów z linii Lumia. Aktualizację dostaną wszystkie słuchawki Nokii z systemem Windows Phone 8 na pokładzie. Amber to swoisty pakiet, który oprócz poprawek Nokii zawiera też upgrade Microsoftu oznaczony jako GDR2. Na temat Amber pisałem już obszernie w moim poprzednim tekście, więc jeśli chcecie widzieć więcej nt. tego firmware, przeczytajcie ten tekst. Przypominam także, że jeśli macie zamiar kupić Lumię 1020 albo Lumię 925, to o Amber i GDR2 nie musicie się wcale martwić. Te dwa smartfony zostały już fabrycznie zaopatrzone w nowy soft, więc czekanie na aktualizację nie wchodzi w grę.

Aktualizacja: Jak informuje Nokia na swoim blogu, dystrybucja długo oczekiwanego upgrade Amber została właśnie rozpoczęta. Nowy soft będzie rozpowszechniany stopniowo, a najpierw dostaną go posiadacze Lumii 920 i 820. Dokładne daty dostępności Amber są uzależnione od rejonu świata, status dostępności można jednak sprawdzić zarówno w swoim telefonie, jak i na specjalnej stronie internetowej Nokii. Z tego co tam teraz widać w Polsce Amber jeszcze nie jest dostępny i czeka na zatwierdzenie.

Nokia poinformowała nas także, że zakończenie upgrade smartfonów Lumia 520, Lumia 620, Lumia 720, Lumia 820 oraz Lumia 920, jest przewidywany dopiero na koniec września. Jeśli ktoś nie wie jak zaktualizować swój smartfon – poniżej znajduje się film instruktażowy, który demonstruje jak to zrobić.

Źródło