Nokia-C7-04

Nokia C7 nieoficjalnie dostała Symbian Belle

Nokia już dawno obiecała, iż starsze modele z Symbianem (m.in. model C7), dostaną aktualizację do Symbian Belle. Okazuje się, że Belle dla C7 możemy sami sobie zainstalować już teraz.

Nokia C7

Do sieci wyciekł oficjalny (lecz zapewne testowy) ROM z systemem Symbian Belle dla Nokii C7. Wersja ROMu, jaka pojawiła się w sieci to Nokia C7 RM-675 Original RC Belle 111.030.0607 i można nim zflashować C7 przy użyciu programu Phoenix. Warunkiem jest jednak, aby C7 miał wcześniej zainstalowany Symbian w wersji Anna. Całą procedurę flashowania możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Przed flashowaniem należy pamiętać, iż można w ten sposób „uwalić” swój smartfon – dlatego robienie tego zalecam wyłącznie zaawansowanym użytkownikom. Pozostali niech lepiej poczekają na oficjalną aktualizację, chociaż z drugiej strony – Nokii C7 nie ma na niedawno opublikowanej liście urządzeń, które „wkrótce” dostaną system Belle. Decyzja „flashować, czy nie” jest oczywiście w Waszych rękach – link do ROMu znajdziecie w źródle artykułu.

Źródło: GSMArena, SymbianTweet