Nokia 808 PureView

Nokia EOS – 41 MP aparat i WP8, poznajemy coraz więcej szczegółów

Nokia Lumia EOS, to nieustannie oplotkowywany następca modelu 808 PureView, wyposażonego w 41 MP kamerę. Co mówią najnowsze ploty na temat EOS?

Nokia 808 PureView

Portal MyNokiaBlog sugeruje, że Finowie aktualnie testują dwie, różne wersje EOS – jedną z dwurdzeniowym chipem oraz drugą, z czterordzeniowym. Czterordzeniowy wariant jest podobno oparty o mocarny układ Qualcomm Snapdragon 800. Niestety, o tej wersji EOS możemy raczej zapomnieć, gdyż z uwagi na dość dużą prądożerność, Nokia ma wybrać opcję z dwoma rdzeniami.

Jeśli chodzi o baterię, Nokia EOS ma być wyposażona w 2,000 mAh akumulator, czyli taki sam, jaki znajdziemy w Lumii 920. Najważniejszą sprawą w tym modelu jest oczywiście aparat, który ma być taki sam, jak w 808 PureView, czyli 41-megapikselowy, wyposażony w optyczną stabilizację obrazu i świetny obiektyw.

Naturalnie, Nokia uaktualni sensor oraz interfejs kamery. Reszta specyfikacji brzmi trochę, jak bajka – Xenonowy flesz (plus flesz LED) oraz nagrywanie filmów 2k lub 4k. Osobiście wątpię, aby takie funkcje pojawiły się w tym produkcie.

Dalsza część tej nieoficjalnej specyfikacji, robi już nieco mniejsze wrażenie. Smartfon ma mieć ekran AMOLED, o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, radio FM, slot na karty microSD oraz port micro HDMI.

Niestety, nic nie wiadomo na temat daty premiery Nokii EOS. Według plotki, urządzenie w pierwszej kolejności ma być wypuszczone w amerykańskiej sieci AT&T, a dopiero 1-3 miesiące później ma się ukazać wersja międzynarodowa. Czy to się potwierdzi? Tego chyba poza Stephenem Elopem i kilkoma inżynierami Nokii nikt nie wie.

Źródło: MyNokiaBlog


  • Reexiu

    Łooohooohohoohohoho jakby Nokia pierdykła 2k albo 4k w aparacie to bym Elopowi pomnik postawił i codziennie rano bił mu pokłony. Wszystko brzmi świetnie, ale zagęszczenie pikseli powinno być dużo większe niż takie jakie będzie przy rozdzielczości 1280 x 768. Mimo wszystko trzymam kciuki.