Nokia EOS

Nokia EOS będzie skrzyżowaniem Lumii 920 i PureView 808?

Chyba większość z Was słyszała już o osławionej Nokii EOS. Urządzanie praktycznie co tydzień pojawia się w ramach coraz większej ilości plotek. Dzisiaj portal WMPowerUser ujawnił kolejne “smaczki” na temat EOS. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

Nokia EOS

Nokia EOS ma być przełomowym urządzeniem, które w jednej obudowie zapewni świetny, 41 MP aparat (znany z modelu 808 PureView), wzbogacony, designem i funkcjonalnością systemu Windows Phone 8, znanymi z Lumii 920.

Z nowego przecieku dowiadujemy się także, że smartfon ma mieć ksenonowy flesz (mniejszy, niż ten zastosowany w 808 PureView) oraz dwie diody LED (jedna do białego podświetlenia, kiedy kręcimy wideo, a druga, czerwona, jako wspomaganie autofokusa).

Nokia w tym tajemniczym urządzeniu, ma także zastosować nową aplikację o nazwie Nokia Pro Camera. Appka ma udostępnić całą gamę ustawień, znanych z klasycznych aparatów, jak np. manualny fokus, czy też balans bieli. Oczywiście, w pamięci będzie też zwykły program do robienia zdjęć, a Pro Camera ma posłużyć do zastosowań profesjonalnych.

Jeśli chodzi o ekran w EOS, ma tu być ta sama matryca, co w Lumii 925 / 928, czyli 4.5-calowa AMOLED, o rozdzielczości WXGA.

Jeśli spodziewacie się, że uzyskacie informację, w jakim terminie EOS zostanie zaprezentowany, to niestety muszę Was zmartwić. W tej chwili nikt na ten temat nic nie wie. Ostatnie terminy kiedy mimeliśmy nadzieję, że Nokia zaprezentuje EOS, minęły wraz z londyńską prezentacją Lumii 925. Szczerze mówiąc wątpię, że Nokia pokaże ten smartfon w tej połowie roku.

Źródło: WMPowerUser