Nokia EOS

Nokia EOS: zdjęcia przeciekły do sieci (aktualizacja)

W internecie pojawiło się dzisiaj kilka zdjęć, które rzekomo prezentują nowy, flagowy smartfon Nokii. Czy na fotografiach, które zaraz zobaczycie widać wyposażoną w 41MP aparat Nokię EOS?

Nokia EOS

Oczywiście nikt nie ma pewności, czy niniejsze zdjęcia, opublikowane przez chiński portal WPDang są autentyczne, czy też nie. Jeśli jednak są prawdziwe, to po raz pierwszy możemy zobaczyć Nokię EOS na prawdziwych zdjęciach, a nie komputerowo wygenerowanych renderach. Fotografie ukazują nie do końca zmontowaną, żółtą Nokię EOS, w której jeszcze nie zainstalowano 41MP kamery (widać w tym miejscu dużą, okrągłą dziurę).

Ciekawie wygląda okrągła zaślepka modułu kamery, na której znajduje się otwór na obiektyw oraz płaska szczelina, przeznaczona prawdopodobnie na ksenonowy flesz. Autor fotografii na kilku z nich umieścił także dla porównania Lumię 920. Według niego, Nokia EOS mierzy 9.7mm grubości i posiada moduł ładowania bezprzewodowego (widać dwa, małe złącza na tylnej klapce urządzenia).

Co do materiału, z jakiego jest zbudowane sfotografowane urządzenie, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że jest to poliwęglan – czyli to samo tworzywo, z którego zbudowano Lumię 920.

Kiedy fiński producent ma zamiar zaprezentować windowsowego następcę modelu 808 PureView? Smartfon ma się ukazać już 9 lipca w amerykańskiej sieci AT&T. Czy tak będzie rzeczywiście? Miejmy nadzieję, że jeszcze przed tym terminem do sieci wyciekną kolejne informacje na temat EOS. Swoją drogą bardzo się dziwię, że szef Nokii, Stephen Elop, tak długo zwleka z wypuszczeniem następcy 808 PureView. Ten bardzo udany smartfon aż się przecież o to prosi.

Aktualizacja: Dzięki portalowi GSMArena oraz Twitterowi, możemy obejrzeć jeszcze lepsze zdjęcia, przedstawiające Nokię EOS. Fotografie, które możecie zobaczyć poniżej, wyglądają bardzo wiarygodnie, a co najważniejsze – pochodzą z dwóch, różnych źródeł, co dodatkowo potwierdza ich prawdziwość. Panie i Panowie, oto Nokia EOS!

Źródło: WPDang, GSMArena, Twitter