Nokia Lumia 1020 – czarna 2

Nokia Lumia 1020 już dostępna w przedsprzedaży, cena z kosmosu

Niemieccy sprzedawcy już rozpoczęli zbieranie zamówień na najnowszego flagowca Nokii, model Lumia 1020. Ile przyjdzie nam zapłacić w Niemczech za Lumię 1020 w ofercie przedsprzedażowej?

Nokia Lumia 1020 - czarna 2

W tej chwili przedsprzedaż prowadzą dwa niemieckie sklepy: Nullprozentshop oraz Notebooksbilliger. Zarówno w jednym, jak i w drugim za 32GB wariant Lumii 1020 trzeba teraz zapłacić astronomiczną kwotę 799 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 3500 zł. Niestety sprzedawcy nie wiedzą, kiedy można się spodziewać pierwszych dostaw tego urządzenia.

Jeśli kwota 3500 zł faktycznie się potwierdzi, to chyba ciężko będzie namówić przeciętnych użytkowników smartfonów do zakupu aż tak drogiego sprzętu. Oczywiście mam świadomość, że Lumia 1020 posiada naprawdę doskonały aparat, który bije na głowę większość aparatów kompaktowych, jednak poza tym aspektem smartfon nie wyróżnia się na tle konkurencji niczym szczególnym. W tej chwili inne flagowe smartfony, jak np. Xperia Z, Galaxy S4 czy też HTC One, można kupić w cenie od 1500 do 2000 zł. Wychodzi więc na to, że nabywając smartfon za 2000 zł zostaje nam jeszcze 1500 zł na zakup np. dobrego kompaktu.

Mam wielką nadzieję, że cena 799 euro podczas wejścia Lumii 1020 do sklepów ulegnie jeszcze znacznemu obniżeniu. Być może po prostu niemieckie sklepy mocno przegięły ze swoją ofertą przedsprzedażową, która jest całkowicie oderwana od rzeczywistości? Jeśli znajdziecie jakieś oferty przedsprzedaży w Polsce, nie krępujcie się o nich napisać w komentarzu.

Źródło: NokiaPowerUser


  • kurde

    WoooW!! No to teraz do***ali jak Muhammad Ali xD Chyba ktoś tu bawi się w Apple.