Nokia Lumia 1020 dla AT&T

Nokia Lumia 1020 na zdjęciu prasowym (aktualizacja)

Bardzo mocno oczekiwany przez wszystkich smartfon Nokii, model Lumia 1020 – po raz pierwszy pojawił się na zdjęciu prasowym. Urządzenie zapewne już wszyscy dobrze znacie, gdyż jako Nokia EOS było tematem wielu przecieków.

Nokia Lumia 1020 dla AT&T

Zdjęcie ujawnia nam front smartfona, który jest brandowany logiem amerykańskiej sieci komórkowej AT&T. Pewnie tego nie zauważyliście, ale na fotografii widać także inny, bardzo interesujący detal – a mianowicie skrót do aplikacji Nokia Pro Cam. Nigdy wcześniej w żadnym z produktów fińskiego producenta nie widzieliśmy tego typu programu, możemy więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że Nokia Pro Cam to appka dedykowana specjalnie dla 41MP aparatu urządzenia.

Nokia 1020 ma zostać oficjalnie zaprezentowana już w przyszłym tygodniu, a dokładnie 11 lipca na konferencji w Nowym Jorku. Miejsce zapewne nie jest przypadkowe i obawiam się, że smartfon w pierwszej kolejności pojawi się na wyłączność operatora AT&T. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie a Nokia pomyśli też o rynku europejskim i nie będzie się skupiać wyłącznie na USA.

Jeśli chodzi o specyfikację tego urządzenia, to póki co nie wiadomo zbyt wiele. Nokia w modelu Lumia 1020 zastosowała podobno ekran AMOLED o rozdziałce 1280×768 pikseli, 2000mAh akumulator, slot na microSD oraz dwurdzeniowy chip Qualcomm. Oczywiście najważniejszą cechą będzie 41MP aparat z ksenonowym fleszem, prawdopodobnie bardzo zbliżony do tego, który mogliśmy znaleźć w symbianowym smartfonie 808 PureView.

Aktualizacja: Pojawiło się również zdjęcie tyłu urządzenia. Co interesujące, według evleaks smartfon, który tu widzicie wcale nie będzie się nazywać Lumia 1020, tylko Lumia 909.

Nokia Lumia 909 - tył

Aktualizacja: Poznaliśmy już nawet amerykańską cenę Nokii Lumii 1020 (albo 909). Jak wynika z danych, które wyciekły z Microsoft Store, smartfon w sklepach pojawi się w sierpniu, będzie dostępny w kolorach: żółtym, czarnym i białym, a jego cena wyniesie 602$, czyli około 2010 zł.

Źródło: Twitter (@evleaks)