Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020 – zdjęcie prasowe wyciekło do sieci

Zaledwie kilka dni temu mogliśmy podziwiać zdjęcia Lumii 1020, z umieszczonym na obudowie logo amerykańskiego operatora AT&T. Tym razem w internecie pojawiło się zdjęcie prasowe, prezentujące ten smartfon bez żadnego brandu.

Nokia Lumia 1020

Oczywiście na temat Lumii 1020 było już całkiem sporo przecieków, a jednym z ciekawszych są przykładowe zdjęcia wykonane tym urządzeniem, które wyglądają wręcz doskonale. Na dzisiejszej fotografii widzimy pięknie prezentującą się Lumię 1020 w trzech, różnych kolorach: czarnym, białym i żółtym.

Zdjęcie to na szczęście nie wszystko, co pojawiło wraz z dzisiejszym przeciekiem. Według plotki Lumia 1020 jest istnym marzeniem dla fotografa. Smartfon potrafi podobno jednocześnie przechwytywać 32MP i 5MP zdjęcia w proporcjach 16:9. W urządzeniu ma być także możliwość wykonania fotografii w rozdzielczości 38MP, ale w proporcjach 4:3. Mimo wszystko najlepsze i najmniej zaszumione zdjęcia uzyskamy wykonując je w rozdzielczości 5MP, kiedy to urządzenie tworzy je w procesie tzw. oversamplingu (próbkowanie nadmiarowe), składając siedem dużych pikseli matrycy w jeden. Przy tak „wypasionym” aparacie chyba nikogo już nie zdziwi fakt, że Lumia 1020 ma optyczną stabilizację obrazu (OIS) oraz obiektyw o jasności f/2.2.

Aby ogarnąć tak zaawansowany aparat Nokia w Lumii 1020 zastosowała zupełnie nową aplikację, o nazwie Pro Camera. Dzięki niej możliwe stanie się ręczne dobieranie niektórych parametrów: ISO, balansu bieli, prędkości migawki, ostrości oraz ustawień lampy.

Pozostała specyfikacja smartfona również budzi podziw, bo po raz pierwszy w urządzeniu z Windows Phone 8 zastosowano aż 2GB RAM. Pozostałe parametry to 32GB pamięci flash (brak slotu na microSD), NFC, radio FM, funkcja „odwróć aby wyciszyć” oraz opcjonalnie bezprzewodowe ładowanie.

Według przecieku Lumia 1020 trafi do oferty amerykańskiego operatora AT&T już pod koniec tego miesiąca. Oficjalne zaprezentowanie 1020 nastąpi już w ten czwartek, na specjalnej konferencji w Nowym Jorku. Niestety nikt nie wie, czy także wtedy zostanie pokazana międzynarodowa wersja tego kamerosmartfona.

Źródło: WPCentral