Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320 – kolejny smartfon z WP8?

Nokia Lumia 1320, która ma być budżetowym smartfonem – za sprawą @evleaks pojawiła się dzisiaj na jednym z pierwszych renderów. Urządzenie według plotek miało być przeznaczone dla amerykańskiego operatora Verizon, jednak brak jakiegokolwiek brandingu na obudowie może sugerować coś zupełnie innego.

Nokia Lumia 1320

Lumia 1320 (nazwa kodowa Batman) ma być jednym z lepszych budżetowców Nokii. Sprzęt swoim designem bardzo mocno przypomina Lumię 625, jednak ma być od niej dużo większym urządzeniem (według niektórych źródeł nawet z 6″ ekranem). Na pokładzie będzie też można znaleźć 5MP kamerę z tyłu i kamerkę VGA z przodu, do przeprowadzania wideorozmów.

Niestety na podstawie renderu nie możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy Lumia 1320 ma ekran 1080p, czy też nie. Pamiętajcie jednak, że Microsoft prezentując aktualizację systemową dla Windows Phone 8, oznaczoną jako GDR3 poinformował, że jedynie smartfony z ekranami Full HD będą mogły na panelu głównym wyświetlić w jednym wierszu aż trzy tzw. „żywe kafelki” (Live Tiles). Na powyższym renderze widać, że jest ich właśnie tyle. Czy to oznacza, że Lumia 1320 ma wyświetlacz 1080p? To się raczej mocno kłóci z informacjami, według których 1320 ma być urządzeniem budżetowym, bo które budżetówki mają ekrany Full HD?

Smartfon zostanie pokazany najprawdopodobniej na dzisiejszej konferencji w Abu Zabi, która startuje o godzinie 9 rano naszego czasu. Oczywiście o wszystkich smartfonach, które zostaną tam zaprezentowane – dowiecie się ze SmartFan.pl.

Źródło: The Verge