Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520 będzie pokazana już 26 września?

Użytkownik Twittera o ksywce @evleaks, który już niejednokrotnie wsławił się wieloma przeciekami (które potem najczęściej się sprawdzały) twierdzi, że zna datę premiery phabletu Nokia Lumia 1520.

Nokia Lumia 1520

Według @evleaks oficjalna prezentacja smartbletu ma nastąpić już 26 września. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Lumia 1520 ma być wyposażona w 6″ ekran o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920), 20MP kamerę PureView, czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon 800 z 2GB RAM i 32GB pamięci usera. Pomimo takich zasobów pamięciowych phablet ma mieć także slot na kartę microSD.

Poprzednie spekulacje na temat Lumii 1520 mówiły, że urządzenie wystartuje dopiero w listopadzie, wraz z aktualizacją GDR3 dla Windows Phone 8. To właśnie GDR3 ma przynieść windowsowskim sprzętom możliwość obsługi wyświetlaczy w rozdzielczości Full HD i czterordzeniowych procesorów Snapdragon. Jeśli wierzyć plotkom, wraz z GDR3 w Windows Phone 8 pojawi się także funkcja o nazwie Driving Mode (Tryb kierowcy), która w trakcie jazdy samochodem wyłącza niektóre funkcje smartfonu i poprzez Bluetooth łączy urządzenie z radiem w aucie (o ile oczywiście w samochodzie mamy radio z BT). Nowy firmware wprowadzi też możliwość blokowania pozycji wyświetlanego obrazu w trybie portretowym lub horyzontalnym, zmieni nieco wygląd pulpitu głównego oraz udoskonali wielozadaniowość systemu.

Nokia Lumia 1520 ma być urządzeniem, które odrobi zaległości Windows Phone w stosunku do Androida (na bazie którego działa już przecież cała masa „przerośniętych smartfonów”, czyli phabletów / smartbletów). Przypominam, że Nokia Lumia 1520 pojawiała się już wcześniej na wielu zdjęciach, jeśli więc chcecie je obejrzeć zapraszam do lektury poprzedniego tekstu na ten temat.

Źródło: Twitter (@evleaks)