Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 osiągnęła już poziom 12 milionów aktywacji

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Nokia Lumia 520 to najpopularniejszy, stworzony do tej pory smartfon z systemem Windows Phone. Najnowsze dane opublikowane przez Microsoft ukazują, że Lumię 520 aktywowano już ponad 12 milionów razy.

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

Takim rezultatem pochwalił się oczywiście Microsoft, podczas dzisiejszej konferencji Worldwide Partner, która odbywa się w Waszyngtonie. Owe 12 milionów obejmuje także smartfon w wariancie dla amerykańskiego operatora komórkowego T-Mobile, Lumię 521. Niestety firma z Redmond nie poinformowała, czy w zestawieniu znalazł się także model Lumia 525.

Fakt, że Lumia 520 (i jej mutacje) jest najpopularniejszym smartfonem z WP, nie powinien chyba nikogo dziwić. Przecież zazwyczaj jest tak, że to właśnie najtańsze urządzenia cieszą się największą sprzedażą. Poza tym Lumia 520, w odróżnieniu od większości smartfonów z Androidem w tej cenie, działa bardzo płynnie i bezproblemowo. Wielką siłą Windows Phone jest właśnie to, że Microsoft ma kontrolę nad jakością wypuszczanych z tym OS’em urządzeń. Zupełnie inaczej jest w przypadku Androida, który przez otwarty kod źródłowy jest ładowany do niezliczonej rzeszy tanich, chińskich produktów, nie zawsze spełniających normy wydajnościowe.

Przypominam także, iż Microsoft wraz z Nokią pracuje nad następcą modelu Lumia 520 i 525 – Lumią 530. Smartfon pojawiał się już na nieoficjalnych zdjęciach, możemy więc domniemywać, że jego debiut jest już bardzo blisko. Jestem przekonany, że Lumia 530 powtórzy sukces swojego poprzednika.