Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 zgarnęła 27% udziału w rynku smartfonów z Windows Phone 8

Według najnowszych danych AdDuplex (firma zajmuje się reklamą dla urządzeń mobilnych), budżetowy smartfon Nokia Lumia 520 zdobył już 27% udział w rynku smartfonów z Windows Phone 8. Jakie urządzenie jest na drugim miejscu?

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520

Jak sami możecie zobaczyć na poniższym wykresie, na drugim miejscu z 17% udziałem plasuje się flagowiec Nokii – Lumia 920, na trzecim Lumia 620, a na czwartym Lumia 820. Pozostali producenci są w zestawieniu ledwo widoczni, jedynie HTC Windows Phone 8X ma „zastraszające” 6% udziału, co daje mu 6 miejsce. Samsung, który totalnie zdominował rynek androidowy, tutaj jest ze swoim ATIV S ledwo widoczny. Główną siłę rynku Windows Phone 8 stanowią urządzenia budżetowe. Jak podaje AdDuplex – aż 57% smartfonów opartych o ten OS ma 512MB RAM, a pozostała część 1GB.

Najpopularniejsze smartfony z Windows Phone 8 - adduplex

Czy Nokia powinna z tego raportu wyciągnąć jakieś wnioski? Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na rynek kolejnych, budżetowych urządzeń z WP8. Takie smartfony, jak Lumia 420 albo Lumia 320 mogłyby cieszyć się jeszcze większym powodzeniem, niż Lumia 520. Klienci przecież bardzo często szukają urządzeń, które są stosunkowo niedrogie, ale potrafią zapewnić należyty komfort użytkowania. Smartfonom z Windows Phone 8 można wiele zarzucić, ale nie to, że np. zamulają – co w budżetówkach z Androidem zdarza się niestety dość często.

Jeśli chodzi o segment high-end, to Nokia działa na nim bardzo sprawnie. Niedawno pokazana Lumia 1020 z pewnością należycie zastąpi Lumię 920 (o ile fiński producent zbyt mocno nie przesadzi z ceną). Czy jednak Nokii uda się przełamać dominację Androida?

Źródło: WMPowerUser