Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 620 zaprezentowana – tani smartfon z WP8

Nokia oficjalnie zaprezentowała smartfon, który ma przynieść Windows Phone 8 także tym osobom, które na tego typu urządzenie nie chcą wydać zbyt wiele pieniędzy. Oto Nokia Lumia 620.

Nokia Lumia 620

Lumia 620 została zaopatrzona w spory, 3.8-calowy ekran ClearBlack LCD o rozdzielczości WVGA. Jak na budżetową słuchawkę, model 620 ma bardzo mocne podzespoły – znajdziemy tu chipset S4 Snapdragon z dwurdzeniowym procesorem Krait, taktowany częstotliwością 1 GHz, grafikę Adreno 305, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 512 MB RAM. Co ciekawe, smartfon ma także slot na karty microSD, który znacząco polepsza jego funkcjonalność.

Jeśli chodzi o aparat, Nokia zastosowała tu 5 MP przetwornik z fleszem LED (nagrywanie 720p). Nie zabrakło też przedniej kamery, do przeprowadzania wideokonferencji.

Fiński producent wyposażył swój produkt w szereg przydatnych aplikacji, jak Nokia Drive (nawigacja z dożywotnią licencją i dostępem do map w trybie offline), czy też Nokia Music (serwis służący do strumieniowego przesyłania muzyki, i to bez potrzeby logowania).

Łączność w telefonie zapewnią takie moduły, jak Wi-Fi a/b/g/n, GPS, 2G i 3G z HSDPA (brak LTE).

Nokia Lumia 620 będzie dostępna w wielu, bardzo jaskrawych kolorach: limonkowa zieleń, pomarańcz, purpura, żółty, błękitny, biały i czarny. Według producenta, cena smartfona ma być bardzo atrakcyjna, i wyniesie 249$ (czyli ok. 795 zł). Kiedy urządzenie zawita do sklepów? Model 620 na początku przyszłego roku pojawi się w Azji, by zaraz potem powędrować do Europy i reszty świata.

Źródło: Nokia