Nokia Lumia 630

Nokia Lumia 630 – zdjęcie prasowe wyciekło tuż przed premierą

Tuż przed premierą znany już dobrze twitterowiec @evleaks ujawnił zdjęcie, przedstawiające smartfon Nokia Lumia 630. Jak się pewnie domyślacie, Lumia 630 będzie bezpośrednim następcą popularnego modelu Lumia 620. Co wiemy o tym sprzęcie i kiedy odbędzie się jego prezentacja?

Nokia Lumia 630

Lumia 630, jak sami możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, na posiada trzy ekranowe przyciski funkcyjne. Ciekawostką jest także to, że 630 wspiera aż do trzech kolumn „żywych kafelków” na ekranie startowym.

Co ze specyfikacją tego średniaka? Według plotek w Lumii 630 znajdzie się 4.3″ ekran WVGA (840 x 480 pikseli), taktowany zegarem 1.7 GHz chip Qualcomm Snapdragon 400, 1 GB RAM’u, 8 MP kamera główna, 2000 mAh bateria oraz 8 GB pamięci na dane użytkownika, którą można będzie rozszerzyć kartą microSD. Prezentacja Lumii 630 odbędzie się najprawdopodobniej jutro, czyli pierwszego dnia barcelońskich targów Mobile World Congress. To właśnie na ten dzień Nokia zaplanowała swoją konferencję.

Jestem przekonany, że jeżeli Nokia odpowiednio nisko wyceni Lumię 630 to będzie się ona cieszyć równie wielkim powodzeniem, co model Lumia 620. Wiele osób chce kupić bezproblemowo działający smartfon, który może i nie będzie oferował aż tylu gier i aż tak wielu opcji konfiguracyjnych co Andorid lub iOS, jednak dzięki sporemu ekranowi spisze się świetnie np. podczas przeglądania stron internetowych.

Wszelkie informacje jakie pojawią się na temat Lumii 630 znajdziecie oczywiście na stronach portalu SmartFan.pl, dlatego gorąco zachęcam do częstszego odwiedzania naszej strony.

Aktualizacja (7.III.2014): @evleaks dzisiaj opublikował kolejne prasowe zdjęcie, prezentujące model Lumia 630. Widzimy na nim, że nowy smartfon Nokii będzie (jak zresztą większość urządzeń w ofercie tego producenta) sprzedawany w wielu różnych wariantach kolorystycznych.

Nokia Lumia 630

Oczywiście poprzednie plotki, jakoby Nokia miała pokazać Lumię 630 podczas MWC – nie sprawdziły się. Nowy, najbardziej realny termin prezentacji tego urządzenia to 19 kwiecień. W tym czasie ma się podobno odbyć przygotowywana przez Nokię konferencja, podczas której 630 oficjalnie zadebiutuje.

Aktualizacja (27.III.2014): W sieci pojawiały się nowe zdjęcia i trochę więcej informacji na temat Lumii 630. Wbrew wcześniejszym informacjom, ma ona jednak 5 MP kamerę (bez flesza LED i dedykowanego przycisku migawki).

Smartfon mierzy 129.5 x 66.7 mm i ma zostać zaprezentowany już na początku kwietnia, podczas konferencji Microsoft BUILD. Cena modelu Nokia Lumia 630 wyniesie najprawdopodobniej ok. 500 zł.


  • Dj stonka

    no i zapowiada sie fajna budżetówka