Nokia Lumia 830 – 1

Nokia Lumia 830 po raz pierwszy na zdjęciach?

Przytłaczają was już wszechobecne smartfony Samsunga i chcielibyście coś innego? W takim razie mam dobrą wiadomość, bo w sieci właśnie się ukazały zdjęcia, przedstawiające nowy, niezaprezentowany jeszcze smartfon Nokii i Microsoftu. Nowy sprzęt wejdzie na rynek prawdopodobniej pod nazwą Lumia 830.

Nokia Lumia 830

Na temat tego urządzenia praktycznie nic w tej chwili nie wiemy. Możemy się jedynie domyślać, że jest tu aluminiowa rama, a tył obudowy został wykonany z poliwęglanu. Niestety moduł kamery wydaje się być zbyt mały, aby pomieścić technologię PureView.

Lumia 830, to tak ma się nazywać to urządzenie, będzie oczywiście następcą modelu Lumia 820. Do tej pory Nokia skupiała się raczej na sprzętach z niskiego i wysokiego segmentu, nie prezentując następców dla modeli Lumia 720 i 820. Być może w końcu jednak doczekamy się kontynuatorów tych urządzeń, które przecież należały do stosunkowo udanych.

Pamiętajcie, że zdjęcie równie dobrze mogło zostać sfałszowane, więc powyższe informacje traktujcie z dużym przymrużeniem oka. Mimo wszystko przypominam, że według innych plotek Microsoft i Nokia pracują nad low-endowym smartfonem o nazwie kodowej „Rock”, średniakiem „Superman” oraz high-endowym „McLaren”. Sam muszę przyznać, że o ile jeszcze do niedawna stroniłem od produktów z WP, to teraz, jeśli wymieniałbym swój smartfon – z pewnością zastanowiłbym się także nad jakąś Nokią. Według mnie wchodząca właśnie do sklepów Lumia 930 będzie jednym z najlepszych tego typu sprzętów, dostępnych na rynku.

Aktualizacja (6.VII.2014): W sieci pojawił się kolejny, nieoficjalny zwiastun Lumii 830, w postaci renderu tego smartfona. Przedstawia on tył urządzenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że na obudowie nadrukowano napis „Nokia by Microsoft”. Co to oznacza?

Nokia Lumia 830 - Nokia by Microsoft

W internecie już wcześniej pojawiały się plotki, że Microsoft (który przejął smartfonowy interes Nokii i na długie lata nabył prawa do jej brandu) będzie chciał zmienić nazewnictwo produktów, z Nokia na Nokia by Microsoft. Wiele osób przypuszcza, że może to być pierwszy krok do całkowitego pozbycia się marki Nokia i sprzedawania ich pod marką Microsoftu.

Aktualizacja (15.VIII.2014): Nokia Lumia 830 zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana na początku września, podczas targów IFA 2014. Zanim jednak to nastąpi możecie zobaczyć kolejne fotografie, przedstawiające to urządzenie.

Urządzenie na zdjęciach jest w żółtym, wręcz „żarówiastym” wariancie kolorystycznym. Widać także, że Lumia 830 swój design czerpie trochę z modelu Lumia 930. Mimo wszystko moim zdaniem 830 na zdjęciach wygląda na sprzęt nieco cieńszy, niż 930.