Nokia-Lumia-920-vs-Samsung-Galaxy-S-III-kamery-0

Nokia Lumia 920 vs Samsung Galaxy S III – kolejne porównania kamer

Coraz więcej wskazuje na to, iż Nokia projektując kamerę w modelu Lumia 920, wykonała kawał dobrej roboty. W sieci jest coraz więcej porównań, które udowadniają wyższość kamery w najnowszym smartfonie Nokii, nad konkurencją. Zobaczcie, jak sprawuje się aparat Lumia 920, w porównaniu do tego w Samsungu Galaxy S III.

Nokia Lumia 920 vs Samsung Galaxy S III - porównanie kamer

Pomimo, że Finowie mocno przedobrzyli, prezentując możliwości kamery Lumia 920 – to i tak trzeba przyznać, iż coraz to nowe, nieoficjalne materiały wideo nt. aparatu w 920, robią spore wrażenie. Poniżej możecie zobaczyć „test samochodem-zabawką”, który polegał na przymocowaniu Galaxy S III i Lumia 920 do zabawkowego, zdalnie sterowanego samochodu. Smartfony z włączonym nagrywaniem wideo, poruszały się wraz z samochodem po dość nierównej wykładzinie – co dało nam doskonałą możliwość, na porównanie stabilizacji obrazu w 920 i SGS3. Zresztą – zobaczcie sami.

Jak widzieliście, film nagrany na Lumia 920, jest o niebo lepszy, niż ten nagrany za pomocą S III. Wyraźnie widać, iż optyczna stabilizacja obrazu w Nokii sprawuje się znakomicie, niwelując prawie całkowicie drgania, które z kolei dobrze widać na SGS3.

Kolejny test ma pokazać, jak dobrze Lumia 920 radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Na poniższym nagraniu zobaczycie, jak Lumia poradziła sobie w starciu z Galaxy S III. Przypominam, że to nie pierwsze tego typu porównanie – już wcześniej, na specjalnym pokazie porównywano Lumię 920 do SGS3 i iPhone 4S.

Kolejne starcie – i znowu zwycięża Lumia 920. Zdjęcie wykonane za pomocą smartfona Nokii wygląda o wiele lepiej, niż te z SGS3. Nokia chwaliła się zresztą niejednokrotnie, iż dzięki stabilizacji optycznej i obiektywowi Carl Zeiss o światłosile f/2.0 – do matrycy aparatu dociera więcej światła, czego efekty mogliście właśnie zobaczyć. Miejmy nadzieję, że pierwsze, redakcyjne recenzje tego sprzętu potwierdzą, że Lumia 920 dysponuje faktycznie fenomenalnym aparatem, który jest w tej chwili jednym z najlepszych, jaki zamontowano w smartfonie.

Źródło: YouTube