Nokia Lumia Catwalk

Nokia Lumia 925 – czy to aluminiowa Nokia Catwalk?

Nokia na 14 maja zwołuje w Londynie konferencję, na której najprawdopodobniej zademonstruje nowe smartfony z linii Lumia. Czy jest możliwe, że zobaczymy tam aluminiowy model Catwalk, który do sprzedaży wejdzie, jako Lumia 925?

Nokia Lumia Catwalk

Nokia Lumia Catwalk

O tym, że 14 maja w Londynie zobaczymy smartfon, znany nam do tej pory, jako Nokia Catwalk, poinformowali wszystkich mistrzowie przecieków, czyli Chińczycy. Według nich mają tam być zaprezentowane dwa warianty tego urządzenia, o nazwach handlowych Lumia 928 i Lumia 925. O ile Lumia 928 będzie przeznaczona na rynek amerykański, o tyle model 925 jest już wersją międzynarodową. Według źródeł, zarówno Lumie 925 i 928, będą (nie licząc aluminiowej obudowy 925) wyposażone w praktyczne takie same „bebechy”.

Jak ma wyglądać specyfikacja aluminiowej Lumii 925? Smartfon na swoim pokładzie ma mieć dwurdzeniowy, 1.5 GHz układ Qualcomm Snapdragon S4, 4.5-calowy ekran o rozdzielczości 768 x 1280 pikseli, 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika. Szczególne zainteresowanie wzbudza kamera, która ma składać się z 8.7 MP sensora oraz obiektywu, o jasności f/2.0 i stabilizacji optycznej (OIS). Aparat, podobnie jak ten znany nam z Lumii 920, powinien zapewnić doskonałe zdjęcia, które zrobimy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Jeśli chodzi o zasilanie, Lumia 925 ma mieć niewymienialne ogniwo, o pojemności 2,000 mAh.

Reasumując, 14 maja w Londynie zobaczymy najprawdopodobniej trzy smartfony: Lumię 928, Lumię 925 (Catwalk) oraz Lumię EOS. Fajnie było, gdybyśmy teraz dla odmiany usłyszeli coś na temat Lumii EOS, która ma być windowsowskim następcą symbianowej Nokii 808 PureView. Ze swoim 41 MP sensorem, Lumia EOS może się okazać prawdziwym hitem sprzedażowym. Swoją drogą, według plotek to urządzenie pojawi się w sprzedaży już w czerwcu.

Źródło: WMPoweruser