Nokia Lumia 950 – prototyp

Nokia Lumia 950 ujawniona na zdjęciu

Do internetu przedostało się zdjęcie, które podobno przedstawia prototypowy smartfon fińskiego producenta, Nokię Lumię 950. Co w tej chwili wiemy o tym nowym, potencjalnym flagowcu Nokii?

Nokia Lumia 950 - prototyp

Według informacji podawanych przez portal WPCentral, smartfon ma być wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli (Full HD dla systemu Windows Phone 8 nie jest planowany na najbliższy czas), najprawdopodobniej oparty o technologię PureMotion HD. Urządzenie ma także posiadać aż 2 GB pamięci RAM.

Najciekawiej przedstawia się jednak kamera modelu Lumia 950. Smartfon na swoim pokładzie ma mieć aparat z dużym przetwornikiem (podobno większym, niż u konkurencji), „bezstratnym” zoomem, oversamplingiem, stabilizacją obrazu, ksenonowym fleszem oraz doskonałymi możliwościami, jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Jak więc widzicie, smartfon (jeśli to oczywiście nie fake) prezentuje się interesująco. Może i specyfikacja nie jest rewolucyjna, ale zmiany w stosunku do Lumii 920 (szczególnie, jeśli chodzi o kamerę), bardzo cieszą. Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy Nokia ma zamiar zaprezentować swój nowy produkt. Najbliższym, prawdopodobnym terminem jest wrzesień, a konkretnie odbywające się wtedy w Berlinie targi IFA.

Źródło: WPCentral


 • EmilioRamirez

  panie autor zoro wiedzy u pana o lumi 920! ,,Może i specyfikacja nie jest rewolucyjna, ale zmiany w stosunku do Lumii 920 (szczególnie, jeśli chodzi o kamerę),, Lumia 920 na tą chwile (03.04.2013) ma najlepszy aparat wsród smartfonów

  • http://smartfan.pl Noob

   dzięki za krytykę, tej nigdy za wiele :) Lumia 920 wcale nie ma najlepszego aparatu, bo najlepszy ma Nokia 808 PureView, ale to szczegół. Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do 920, to chyba fajnie by było dodatkowo mieć bezstratny zoom, ksenonowy flesz i większy sensor? Ale faktycznie, Lumia 920 ma naprawdę świetny aparat.

 • Nazir

  Chciałbym zobaczyć nowy flagowiec Lumia z WP8 i ekranem 5 cali
  A mało istotne czy Amoled czy IPS i jaka kamera.