windows phone

Nokia Lumia Flame, Zeal i Glory już w przyszłym roku?

Według portalu The Verge, Nokia na początek przyszłego roku planuje trzy, oparte o Windows Phone słuchawki – modele Flame, Zeal oraz Glory.

windows phone

5 września, na Nokia World, mogliśmy podziwiać smartfony Nokii z najwyższej półki (Lumia 820 i 920). Okazuje się jednak, że fiński producent wraz z Microsoftem myśli także o osobach, z mniej zasobnym portfelem. W pierwszym kwartale przyszłego roku, do oferty mają wejść też takie modele, jak Lumia Flame, Zeal i Glory.

Według nadal niepotwierdzonych informacji, Nokia Flame będzie smartfonem z WP8, wyposażonym w 4-calowy ekran (prawdopodobnie WVGA), dwurdzeniowy 1GHz procesor, 512MB RAM, 5MP kamerę oraz 4GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD).

Nokia Zeal ma mieć nieco mocniejszą specyfikację, niż Flame. Smartfon ma podobno 4.3-calowy ekran, 1GHz, jednordzeniowy procesor, 8GB pamięci użytkownika, 512MB RAM oraz slot na karty microSD. System urządzenia będzie stanowił Windows Phone 8.

Ostatnim telefonem, o którym wspomina The Verge, jest Nokia Glory. Wiemy o nim tylko tyle, iż będzie wyposażony w system Windows Phone 7.8 (a nie WP8), 4-calowy ekran, 800MHz procesor i 256MB pamięci RAM. Jak się pewnie domyślacie, Glory zostanie skierowany do najmniej wymagających użytkowników.

Źródło: The Verge