Nokia-N8-kamera

Nokia N8 z nagrywaniem 30FPS i ciągłym autofokusem

Smartfon Nokia N8 posiada wbudowany, doskonały aparat fotograficzny, który jakością dorównuje aparatom kompaktowym z wyższej półki. Wygląda na to, że N8 zostanie pod tym względem jeszcze bardziej ulepszona.

Nokia N8 - kamera

Chyba nawet małe dzieci wiedzą, że przy wyborze aparatu fotograficznego – nie powinno się wcale patrzeć na ilość megapikseli, ale na jasność obiektywu i wielkość (oraz rodzaj) sensora. Pod względem wielkości sensora Nokia N8 to naprawdę „wypasiony” smartfon, gdyż posiada sensor CMOS o wielkości 1/1.83″. Dla porównania – większość normalnych aparatów kompaktowych na rynku posiada kiepskie matryce CCD o wielkości 1/2.33″.

Wracając jednak do tematu – Damien Dinning, człowiek zajmujący się kamerami w Nokii, zdradził nieoficjalnie, iż Nokia N8 otrzyma aktualizację, dzięki której poprawieniu ulegnie nagrywanie filmów. Konkretnie zwiększona zostanie ilość klatek na sekundę, do 30FPS, włączony ma być też ciągły autofokus – czyli podczas nagrywania wideo kamera będzie ciągle dopasowywać ostrość, gdyż w tej chwili ostrość jest ustawiana wyłącznie na początku nagrania.

Wygląda na to, że Nokia N8 może spokojnie zastąpić nam zwykłą, tanią cyfrówkę – a po wspomnianej wcześniej aktualizacji, nawet słabą kamerę wideo.

Źródło: GSMArena