Nokia-N9-1

Nokia N9 nie będzie dostępna na kilku kluczowych rynkach

Prezes Nokii chyba do tego stopnia uwielbia system Windows Phone 7 – iż postanowił w dużej mierze zaniechać sprzedawania wszystkiego, co nie ma systemu Microsoftu. Ofiarą tego padła Nokia N9, gdyż już wiadomo, że smartfon nie będzie sprzedawany w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Nokia N9

Nokia N9 nie ma szczęśliwego startu, a to właśnie ze względu na decyzje kierownictwa Nokii. Firma, zamiast promować swój nowy model – ciągle „rzuca mu kłody pod nogi”. Prezes Nokii zaraz po prezentacji urządzenia oświadczył, że firma nie ma zamiaru zajmować się systemem MeeGo – nawet, jeśli N9 osiągnie sukces. Dzień premiery i jej miejsce również nie jest znane, kilka dni temu myśleliśmy, że oficjalna premiera sklepowa nastąpi 23 września, tymczasem Nokia wstrzymała odliczanie do premiery, nie podając nawet przyczyny.

Wiemy już, że Nokia N9 nie ukaże się na kluczowych rynkach, w USA i Wielkiej Brytanii. Dzisiaj nadeszła kolejna, zła wiadomość – Nokia N9 nie będzie też dostępna w Niemczech. Dziwi mnie fakt, że Nokia, która włożyła przecież ogromne pieniądze w system MeeGo i stworzenie N9 – teraz tak łatwo wycofuje się ze sprzedaży tego modelu. Wkrótce może się okazać, że N9 będzie można kupić jedynie w Finlandii i to za osobistym zezwoleniem Stephena Elopa.

Źródło: Engadget