Nokia – zaproszenie, 28 sierpnia 2013, Moskwa

Nokia na 28 sierpnia zwołuje w Moskwie konferencję, co na niej zobaczymy?

Wygląda na to, że Nokia w tym roku wcale nie skończyła jeszcze z zapowiedziami swojego sprzętu. Szefostwo fińskiego giganta już wcześniej wspominało, że co kwartał tego roku planuje nowe, duże premiery. Nokia rozpoczęła właśnie rozsyłać zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 28 sierpnia w Moskwie. Co tam możemy zobaczyć?

Nokia - zaproszenie, 28 sierpnia 2013, Moskwa

Na zaproszeniu wielkimi literami nadrukowano napis „Premiera Światowa”, jednak szczerze mówiąc zupełnie nie mam pojęcia, co podczas niej możemy zobaczyć. Co prawda po sieci krążą plotki na temat nowego, flagowego smartfona  – jednak według mnie to raczej mało prawdopodobne. Premiera tabletu opartego o system Windows RT raczej również nie wchodzi w grę, bo ten ma być oparty o OS w wersji 8.1, a Microsoft wypuści go dopiero 17 października.

Jeśli chodzi o smartfony, to Nokia ma podobno jeszcze w tym kwartale pokazać Lumię 729. Jest to jednak smartfon przeznaczony dla amerykańskiej sieci Verizon, więc jego moskiewska premiera jest bardzo mało prawdopodobna. Oczywiście po sieci krążą nieustannie plotki na temat phabletu Nokii, który ma mieć 6″ ekran. Niestety tak duże wyświetlacze (a konkretnie rozdzielczości 1080p) nie są jeszcze wspierane przez Windows Phone 8. Obsługa ekranów Full HD w tym OS zostanie wprowadzona wraz z aktualizacją GDR3, jednak ta ma się pojawić dopiero w przyszłym roku. A może rozdzielczość wyświetlacza tego 6″ phabletu wyniesie 720p?

Ze spekulacjami chyba lepiej się wstrzymać do 28 sierpnia. Do tego czasu możemy mieć jedynie nadzieję, że w sieci pojawią się jakieś przecieki, które ujawnią co Nokia nam wtedy pokaże. Jeśli nie, to będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Źródło