Nokia Normandy

Nokia Normandy – pierwszy smartfon Nokii oparty o Android?

Jakiś czas temu do sieci przedostało się zdjęcie tajemniczego smartfona, który nosi nazwę roboczą Normandy. Niestety nikt jeszcze wtedy nie wiedział, czy to tak naprawdę smartfon z serii Lumia, czy może telefon komórkowy Asha. Okazuje się jednak, że może być jeszcze trzecie rozwiązanie tej zagadki.

Nokia Normandy

Najnowszy raport portalu The Verge mówi, że Normandy to nazwa kodowa smartfona Nokii opartego o system Android. Sprzęt ma być podobno urządzeniem budżetowym i nadal jest w fazie opracowywania.

To jednak nie koniec, bo według przecieku w Normandy ma być co prawda zainstalowany Android, jednak w bardzo zmodyfikowanej wersji, która nie uzyska dostępu do sklepu Google Play. Rozwiązanie będzie więc przypominać to, które obrał sobie Amazon, produkujący tablety oparte o zmodyfikowanego Androida, jednak mającego dostęp jedynie do amazonowego sklepu z aplikacjami.

Nokia Normandy ma się podobno pojawić w 2014 roku. W związku z tym pojawia się jedno, kluczowe pytanie: czy Nokia po przejęciu przez Microsoft nadal będzie pracować nad Normandy? A może Microsoft nie pozwoli na wypuszczenie sprzętu opartego o Android, przecież poniekąd byłoby to podkopywaniem pozycji systemu Windows Phone.

Mimo wszystko wypuszczenie androidowego smartfona przez Nokię byłoby spełnieniem marzeń wielu fanów tej marki. Zresztą wiele osób twierdzi, że gdyby Nokia zamiast w Windows Phone zdecydowała się wejść w Android – firma trwałaby w doskonałej kondycji finansowej po dziś dzień i nie musiałaby sprzedawać swoich włości do Microsoftu. Nie da się zresztą ukryć, że w duecie Windows Phone – Nokia, to fiński gigant był zawsze motorem napędowym, a WP raczej hamulcem.

Aktualizacja (26.12.2013): Gdyby to kogoś interesowało, dzisiaj pojawił się kolejny render, prezentujący Normandy. Możecie go oglądać poniżej.

Nokia Normandy


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Żadna Nokia tylko chińska podróbka lub Fake