Nokia Lumia 928

Nokia porównuje Lumię 928 do Galaxy S4 i iPhone 5

Nokia głęboko wierzy w to, że aparat w serii Lumia 92x, jest najlepszą kamerką, jaką można dzisiaj znaleźć w smartfonach. Fiński producent nie omieszkał w najnowszej reklamie modelu 928, porównać go z możliwościami aparatów Samsunga Galaxy S4 i Apple iPhone 5. Jak wypadł ten pojedynek?

Nokia Lumia 928

Lumia 928 to smartfon wyprodukowany specjalnie dla amerykańskiego operatora komórkowego, sieci Verizon. Urządzenie od zwykłej Lumii 920 różni się głównie tym, że posiada ekran AMOLED oraz ksenonowy flesz. Jak zresztą większość z Was wie, smartfon ma naprawdę „kozacką” kamerę, która została zaopatrzona w optyczny stabilizator obrazu, nagrywanie wysokiej jakości dźwięku przez mikrofony HAAC oraz (wcześniej wspomniany) ksenonowy flesz.

Nokia „wszczynając burdę” z Galaxy S4 i iPhone 5, wybrała oczywiście najbardziej dla siebie dogodne warunki, czyli czyli słabo oświetlone otoczenie. Zaraz sami będziecie mogli zobaczyć, że Lumia 928 dość gładko (przynajmniej w reklamie), pokonała  swoich rywali. Fotografia wykonana za pomocą fińskiego smartfonu, jest faktycznie dużo lepiej doświetlona, niż te same zdjęcia, zrobione Galaxy S4 i  iPhone 5.

Ja mam tylko nadzieję, że tym razem Finowie nie pokusili się o stosowanie „sprytnych sztuczek”, które dałyby modelowi Lumia 928 upragnione zwycięstwo. Przedstawiciele Nokii chyba by nie chcieli, aby powtórzyła się niedawna afera, podczas której wyszło, że do kręcenia przykładowego filmu Lumii 920, wykorzystano profesjonalny sprzęt fotograficzny.

Źródło: YouTube