Nokia Titanium FX800

Nokia pracuje nad Lumią z dual-SIM

Już od jakiegoś czasu słyszymy, że Nokia pracuje nad tajemniczym smartfonem o nazwie kodowej Moneypenny. Dzisiaj popularny już użytkownik Twittera o ksywce @evleaks opublikował wpis, w którym twierdzi, że Nokia tworzy także smartfon, obsługujący standard dual-SIM.

Nokia Titanium FX800

Nokia Moneypenny oraz Goldfinger będą pierwszymi smartfonami, które na starcie dostaną Windows Phone 8.1 Blue. Gdyby ktoś nie wiedział, system Windows Phone 8 aktualnie nie posiada wsparcia dla obsługi dual-SIM, dlatego w sieci nie znajdziecie żadnej Lumii obsługującej dwie karty SIM. Dopiero WP 8.1 Blue ma przynieść do „Okienek” standard dual-SIM.

Wprowadzenie dual-SIM do smartfonów Lumia da Nokii kolejny atut. Obsługa dwóch kart SIM na rynkach wschodzących to wręcz wymóg, a Nokia oferując swoje produkty bez dual-SIM, często nie ma tam po prostu czego szukać.

Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, Windows Phone 8.1 Blue przyniesie nareszcie upragnione i niedostępne w WP8 centrum powiadomień, lepszą obsługę wielowątkowości oraz usługę podobną do applowskiego Siri – asystenta głosowego Cortana (zapewne o obsłudze języka polskiego będziemy mogli zapomnieć).

Niestety @evleaks nie zdradził lub po prostu nie wie, kiedy Moneypenny oficjalnie zadebiutuje. Wiemy za to, że Microsoft ma zamiar zaprezentować Windows Phone 8.1 Blue na początku przyszłego roku. Może się więc okazać, że Moneypenny będzie miał swój debiut na targach CES w Las Vegas lub MWC w Barcelonie.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Brawo , może ktoś taki Windows Phone będzie potrzebował aby nie nosić dwóch smartfonów w pracy .

    Ja czekam za to na Lumia 1320 może być na jedną kartę , wybrzydzać nie będę jak zobaczę czarny kolor , duży ekran i atrakcyjna cenę za wersję z LTE :)

    Pozdrawiam