Nokia Lumia 920 – bieganie

Nokia promuje Lumię 920 za pomocą Le parkour i Freerunning

Nie da się ukryć, że Nokia w modelu Lumia 920, zapakowała jedną z najlepszych kamer, jaką można znaleźć w smartfonach. Produkt Nokii jest także wyjątkowy z tego względu, że ma optyczną stabilizację obrazu. Fiński gigant, chcąc promować ten „ficzer”, wypuścił film w całości nakręcony przy użyciu kamery Lumii 920, prezentujący wyścig biegaczy Freerunning i Le parkour.

Nokia Lumia 920 - bieganie

Na nagraniu możemy zobaczyć mistrza świata we freerunningu, Ryana Doyle’a oraz Willa Suttona, uprawiającego dyscyplinę sportu ekstremalnego, le parkour. Każdy z biegaczy na filmie został oczywiście wyposażony w przytroczoną do pasa Lumię 920, za sprawą której nagrywano zmagania zawodników. Cały wyścig, również za pomocą Lumii 920, rejestrowano z pokładu zdalnie sterowanego helikoptera.

Jak możecie się domyślać, optyczna stabilizacja obrazu w kamerze Lumii 920, spisała się znakomicie, a to, co za jej pomocą nagrano, wygląda naprawdę fajnie. Nawet jeśli nie jesteście fanami Nokii i Lumii 920, a jakość kamer w smartfonach mało Was obchodzi, to i tak radzę obejrzeć film. Wyczyny tych dwóch biegaczy robią wrażenie. Ja na samą myśl o takich wygibasach tracę równowagę i czuję, jak moje kości pękają :)

Źródło: Nokia