Stephen Elop

Nokia rezygnuje z mobilnego systemu Meltemi, 10,000 pracowników straci pracę

Nokia poinformowała, że porzuci prace nad niskobudżetowym systemem mobilnym Meltemi. Fiński gigant ma także zamiar zwolnić 10,000 pracowników.

Stephen Elop

O tym, że Nokia ma coraz większe problemy finansowe – nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Ten do niedawna największy producent telefonów boryka się z coraz większymi problemami. Szef firmy, Stephen Elop tnie koszty gdzie się tylko da, czego efektem jest porzucenie prac nad systemem Meltemi. Pewnie niewiele osób nawet słyszało o takim OS, wyjaśniam zatem, iż został on stworzony na potrzeby niskobudżetowych smartfonów. System był w dość wczesnej fazie rozwoju i nie było na niego dostępnych zbyt wielu aplikacji.

Drugą złą wiadomość, jaką podała dzisiaj Nokia – to fakt, że firma do końca roku chce zwolnić 10,000 pracowników. Fiński producent zamknie kilka swoich fabryk w Kanadzie, Niemczech i Finlandii. Elop zwolni też trzech pracowników kadry zarządzającej – wiceprezes działu telefonów mobilnych Mary McDowell, wiceprezesa do spraw rynków Niklasa Savandera oraz szefa marketingu, Jerryego Devarda.

Źródło: GSMArena