Nokia – aktualizacja do Windows Phone 7.8

Nokia rozpoczęła aktualizowanie smartfonów serii Lumia do Windows Phone 7.8

Użytkownicy smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 7.5 myślą pewnie, że Nokia zupełnie o nich zapomniała. Okazuje się, że fiński gigant nadal o Was pamięta – i właśnie uruchomił aktualizację Lumii do Windows Phone 7.8.

Nokia - aktualizacja do Windows Phone 7.8

Według Nokii upgrade jest sukcesywnie rozpowszechniany dla następujących modeli:

Windows Phone 7.8 przynosi dla posiadaczy ww. smartfonów m.in. kosmetyczne poprawki, mające wizualnie upodobnić system do Windows Phone 8. Od teraz można m.in. zmieniać wielkość kafelków pulpitu głównego, na ekranie blokowania ustawić obrazek z Bing, wprowadzono także możliwość zmiany koloru UI. To oczywiście nie wszystko, gdyż dodano także sporo nowych funkcji kamery, poprawiono wydajność, umożliwiono dzielenie się kontaktami (Contact Share), wprowadzono aplikację obsługującą tzw. rzeczywistość rozszerzoną (Nokia City Lens) oraz wiele innych, nieco mniej ważnych funkcji.

Jak zaktualizować swój smartfon do WP 7.8? Aby to zrobić trzeba połączyć się z programem Zune na PC, lub Windows Phone app na Mac – i stamtąd dokonać upgrade. Według Nokii WP 7.8 będzie rozpowszechniany stopniowo przez kilka najbliższych tygodni, może się więc zdarzyć, że w Polsce nie pojawi się zbyt szybko. Osoby spragnione nowej odsłony systemu, mogą poniżej obejrzeć film, na którym Nokia tłumaczy nowe funkcjonalności oraz instruuje, jak przeprowadzić aktualizację.

Źródło: Nokia


 • emil

  mam 7.8 na lumi 610 w plusie. przez zune

  • http://smartfan.pl Pest

   Gratulacje, mam nadzieję, że teraz telefon sprawuje się jeszcze lepiej i ma wszystkie, wymienione w tekście funkcje 😀

 • Nazir

  Brawo MS i tak trzymać.
  iOS też poprawki aktualizacje dostaje

  A Android dalej bez poprawek aktualizacji i większość osób zrobieni w jajo