Nokia rozważa „kilka modeli ekosystemu” – możliwa przyszłość z Androidem?

Zaraz po konferencji prasowej, dotyczącej wyników finansowych Nokii – jej nowy szef Stephen Elop dał nadzieję wszystkim tym, którzy chcieliby zobaczyć pierwszy smartfon Nokii z systemem Android na pokładzie.

Stephen Elop

Nokia do tej pory produkuje smartfony wyłącznie oparte o jej własny system operacyjny – Symbian. System całkiem przyzwoity, ale dlaczego Nokia w dalszym ciągu ogranicza się wyłącznie do niego? W fińskim gigancie drzemie olbrzymi potencjał, który, wydaje się – jest ciągle marnowany przez nieudolną ideologię firmy, która nakazuje trzymać się wyłącznie własnych produktów. O ile taka strategia służy bardzo dobrze firmie Apple, to Nokia nie radzi sobie tak świetnie – z roku na rok traci coraz większą część rynku telefonów komórkowych na rzecz innych producentów.

Najnowszą wypowiedź CEO Nokii – Stephena Elopa wiele osób traktuje jako oznakę rozluźnienia ideologii firmy i początek smartfonów marki Nokia z systemem operacyjnym Android. Pożyjemy – zobaczymy, jednak taka „dywersyfikacja OS’ów” w smartfonach Nokii przyniosła by wiele dobrego firmie i być może zatrzymała negatywny trend utraty rynku.

Żródło: eurodroid.com