Nokia – siedziba główna

Nokia sprzedaje siedzibę główną w Finlandii

Nokia dręczona problemami finansowymi, jest zmuszona sprzedać swoją siedzibę główną, która mieści się w fińskim mieście Espoo.

Nokia - siedziba główna

Nie od dzisiaj wiadomo, że ta niegdyś prężnie działająca i bardzo zyskowna firma – dzisiaj przynosi straty. Nokia jest w tej chwili na etapie „przejadania” własnych oszczędności, które zgromadziła w czasach prosperity i dzięki podpisaniu z Microsoftem umowy, na wyłączność systemu Windows Phone (według plotek Nokia dostała za to 2 miliardy $). Niestety, ale fiński producent ograniczając się wyłącznie do produktu Microsoftu – postawił wszystko na jedną kartę. Można śmiało przypuszczać, że jeśli Nokii nie powiedzie się z serią smartfonów Lumia, nie będzie już czasu na migrację do np. Androida.

Nokia, chcąc ratować swój budżet – wystawiła na sprzedaż budynek w Espoo, gdzie od 1997 roku mieści się siedziba główna firmy. Biurowiec oferuje powierzchnię 48,000 m². Zysk, jaki ma przynieść sprzedaż nieruchomości, to 170 milionów euro. Z pewnością pozwoli to firmie na przedłużenie swojej egzystencji, dopóki Windows Phone 8 nie zacznie przynosić zysków.

Źródło: Nokia, GSMArena


  • Graham

    Ale to było zupełnie do przewidzenia, że Elop zacznie wyprzedawać Nokię. Ja tylko czekam, aż zbankrutują – i jako pierwszy do wykupu zgłosi się Microsoft. Szkoda Nokii, to była kiedyś dobra firma, mam jednak cichą nadzieję, że Lumią 820 i 920 się im udadzą.