Nokia Lumia 720

Nokia w zeszłym kwartale sprzedała aż 8 milionów Lumii

Jak podaje Wall Street Journal, Nokia w trzecim kwartale 2013 roku sprzedała aż 8 milionów egzemplarzy smartfonów Lumia. To rekordowy wynik, który jest dużo lepszy niż te z poprzednich kwartałów. Czy Windows Phone w końcu wyjdzie na prostą?

Nokia Lumia 720

Takie informacje chyba nikogo z Was nie dziwią. Nokia na rynku smartfonów radzi sobie coraz lepiej i wypełnia już praktycznie wszystkie jego segmenty – począwszy od budżetowych smartfonów, jak Lumia 520, a skończywszy na topowych urządzenia z najlepszymi kamerami na rynku, jak Lumia 1020. W tej chwili tym, co sporą część potencjalnych kupujących odstrasza od serii Lumia nie jest wcale jakakolwiek sprzętowa ułomność, ale… system operacyjny na bazie którego działa.

Windows Phone musi jeszcze wiele nadgonić w stosunku do swoich rywali. Główną bolączką tego OS’a jest znikoma (w porównaniu do Androida i iOS) liczba dostępnych nań aplikacji. Deweloperzy nie tworzą appek na Windows Phone, bo na tej platformie jest nadal mało użytkowników, a nowi użytkownicy nie przychodzą, bo jest mało appek – i błędne koło się zamyka. Kolejną rzeczą odstraszającą od WP, jest jego funkcjonalne zacofanie. Microsoft dopiero z aktualizacją GDR3 wprowadza usługi, które już od dawna są dostępne w iOS i Androidzie. Firma Billa Gatesa powinna zdecydowanie przyśpieszyć kroku i streszczać się z wprowadzaniem kolejnych upgrade’ów.

Przypominam, że już jutro Nokia wystartuje z konferencją, podczas której zobaczymy całą chmarę nowych urządzeń tego producenta, m.in. phablet Lumia 1520, tablet Lumia 2520 itd. Jestem pewien, że nowe produkty Nokii pomogą firmie w dalszym zdobywaniu rynku. Szkoda tylko, że Nokia w przededniu swojego sukcesu zostanie najprawdopodobniej kupiona przez Microsoft. Nie wydaje się to Wam nieco dziwne?

Źródło: WSJ