nokia-n8-windows-phone

Nokia W7 i W8 – pierwsze Nokie z Windows Phone 7

Nokia już przygotowuje pierwsze smartfony z systemem Windows Phone 7, zapowiadają się bardzo interesująco.

Nokia N8 z WP7

Nokia X7 oraz Nokia N8 mają być pierwszymi smartfonami Nokii, które dostaną Windows Phone 7. Te dwa modele Nokii, gdy dostaną już system Windows Phone 7 – zmienią też nazwę, i tak Nokia X7 stanie się Nokią W7, a Nokia N8 – zmieni tożsamość na Nokię W8. Oczywiście nie znaczy to, że Nokie z WP7 będą wyglądać identycznie, jak X7 i N8. Ich wygląd zostanie znacznie zmieniony, ale i tak pewne podobieństwa zostaną.

Informację tę podał Eldar Murtazin, założyciel serwisu Mobile-Review, który podobno już mógł „dotknąć” tych smartfonów, w wersjach prototypowych. Wrażenia Murtazina są bardzo interesujące, Nokia W7 posiada ekran WVGA, 8MP kamerę z lampą błyskową i autofokusem, sercem urządzenia jest układ Qualcomm QSD8250. Jeszcze ciekawiej przedstawia się Nokia W8, która ma posiadać dwurdzeniowy procesor z GPU Adreno 320 i 12MP aparat.

W portfolio Nokii pojawi się oczywiście więcej smartfonów z WP7, niż te wymienione wyżej, m.in. urządzenia podobne do telefonów biznesowych Eseries. W następnym roku ma się pojawić łącznie aż 12 modeli Nokii z WP7, niestety prawie na pewno nie zobaczymy żadnego w tym roku.

Źródło: habrahabr.ru