Nokia Lumia 625

Nokia wkrótce pokaże Lumię 625 z 4.7″ ekranem WVGA?

Według chińskich źródeł, Nokia oprócz flagowych smartfonów (które zobaczymy 14 maja), czyli Lumii 925 i Lumii 928, ma w planach także coś mniej „ekskluzywnego”. W okolicach wakacji do sklepów zawita Lumia 625. Co o niej wiemy?

Nokia Lumia 625

Według chińskich źródeł, Nokia Lumia 625 ma być wyposażona w spory, 4.7-calowy ekran WVGA. Jest to o tyle dziwne, że przecież flagowce Nokii mają ekrany nie większe, niż 4.5-cala, dlaczego więc fiński producent miałby zastosować tak duży wyświetlacz w Lumii 625?

Chipset urządzenia stanowić ma Qualcomm MSM6960 Snapdragon S4, z dwurdzeniowym procesorem, opartym o (jak by inaczej) system Windows Phone 8. Co dziwi, rozdzielczość ekranu zastosowana w urządzeniu spowoduje, że zagęszczenie pikseli będzie na dość niskim poziomie, wynoszącym 199 ppi (widoczność pojedynczych pikseli gwarantowana). Gdyby Nokia zdecydowała się na ekran HD, mielibyśmy 312 ppi, ale wtedy to urządzenie z low-end powędrowałoby automatycznie do segmentu high-end.

Jeśli specyfikacja smartfonu faktycznie się potwierdzi, Lumia 925 będzie naprawdę dziwnym urządzeniem, mającym chipset z Lumii 920 oraz ekran, o rozdzielczości znanej z Lumii 820.

Jeśli chodzi o ewentualne oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie tej plotki, to będziemy musieli trochę poczekać. Lumia 625 nie zostanie niestety zaprezentowana podczas londyńskiej konferencji, która odbędzie się 14 maja. Możemy się spodziewać, że Nokia na tą okazję zwoła osobną imprezę, w czerwcu lub lipcu tego roku.

Źródło: GSMInsider


  • emilio

    925?? 625??? o co kaman???