Nokia i National Geographic

Nokia współpracuje z National Geographic, Wielki Kanion Kolorado uchwycony Lumią 1020

Jeden z najbardziej utytułowanych fotografów National Geographic, Stephen Alvarez – dostał w swoje ręce dwie Nokie Lumie 1020 jako jedyne kamery, którymi mógł uwiecznić Wielki Kanion Kolorado, Dolinę Skał oraz rzekę Kolorado. Efekty pracy tego człowieka są naprawdę warte zobaczenia, a wzbudzają jeszcze większy podziw jeśli pomyślimy, że zostały zrobione wyłącznie za pomocą smartfonu.

Nokia i National Geographic

„Co w Nokii Lumii 1020 mnie zadziwiło to fakt, że rezultaty uzyskane smartfonem są zdumiewające. Używałem już wielu telefonów z kamerami, więc kiedy otrzymałem to zadanie miałem pewne wątpliwości, które teraz zniknęły – nic innego z tym urządzeniem nie może się równać.” – Stephen Alvarez

Poniżej znajdziecie galerię pełnowymiarowych zdjęć zrobionych Nokią Lumią 1020 podczas wyprawy Alvareza. Fotograf wydrukował sobie nawet ze zdjęć ponad półmetrowe plakaty i twierdzi, że wyglądają one jak te wykonane lustrzanką. Sam muszę przyznać, że fotografie są fenomenalne – zresztą pooglądajcie je sami.

Zdjęcia to oczywiście nie wszystko, co podczas wycieczki przechwycił Stephen Alvarez. Niżej możecie zobaczyć także dwa filmy, które przedstawiają nie tylko efekty pracy fotografa, ale także metody którymi się posługiwał i oczywiście wychwalanie Lumii 1020. Według National Geographic i Nokii, nagrania zostały wykonane wyłącznie za pomocą Lumii 1020 (oczywiście z pomocą takich akcesoriów jak statywy oraz oprogramowanie do edycji filmów).

Gdyby ktoś nie wiedział, Lumia 1020 to w tej chwili najlepszy smartfon Nokii i (według mnie) najlepszy kamerosmartfon na rynku. Urządzenie już trafiło do sprzedaży i jest nawet do kupienia w Polsce. Niestety jego cena, która wynosi prawie 3000 zł nie skłania do zakupu. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że za 3000 zł dostajemy tak naprawdę dwa urządzenia – świetny smartfon i doskonały aparat, kwota ta wydaje się wtedy dużo bardziej usprawiedliwiona.

Źródło: Nokia, National Geographic