Nokia Lumia 2520 – ładowarka

Nokia wstrzymuje sprzedaż tabletu Lumia 2520, który stwarza zagrożenie dla życia

Nokia poinformowała, że tymczasowo wstrzymuje sprzedaż swojego tabletu, modelu Lumia 2520. Powodem takiej decyzji jest ładowarka AC-300, która jest sprzedawana wraz z Lumią 2520. Wewnętrzne testy producenta wykazały, że może ona powodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osoby, która ją użytkuje.

Nokia Lumia 2520 - ładowarka

Według Nokii w pewnych warunkach doczepiana końcówka ładowarki może się poluzować i oddzielić. Taki stan rzeczy niesie ze sobą ryzyko porażenia prądem osoby, korzystającej z AC-300, która może przypadkowo dotknąć „obnażone” styki ładowarki tkwiącej w gniazdku elektrycznym.

Nokia radzi także, aby wszystkie osoby, które posiadają Lumię 2520 i ładowarkę AC-300 – natychmiast zaprzestały jej używania. Defektem dotknięta jest także ładowarka podróżna, sprzedawana w niektórych regionach świata. Według Nokii wadą jest obarczonych około 30,000 ładowarek, w tym 600 podróżnych.

Jak Nokia ma zamiar rozwiązać ten problem? W tej chwili wszystkie zainteresowane tą sytuacją osoby mają czekać na dalsze informacje producenta. Miejmy nadzieję, że do tego czasu nikt produktem Nokii nie zrobi sobie krzywdy. Posiadaczy tabletu Lumia 2520 zapewne czeka wizyta w serwisie i wymiana ładowarki na nową, bezpieczną dla zdrowia.

Czy zamiast AC-300 można używać innej ładowarki, od innego produktu Nokii? Niestety Nokia na to pytanie odpowiada przecząco, gdyż AC-300 została zaprojektowana specjalnie dla tabletu Lumia 2520, więc inne ładowary po prostu nie będą pasować.

Czy felerny zasilacz AC-300 może uszkodzić tablet? Według Nokii jest to raczej mało prawdopodobne. Jeśli ktoś chce poznać więcej informacji na ten temat, zapraszam do odwiedzenia linku źródłowego tego tekstu.