nokia-wp7

Nokia wyda dwa smartfony z Windows Phone w tym roku

Wczorajsza konferencja Microsoftu, na której zaprezentowano Windows Phone 7.1 Mango – pociągnęła za sobą całą lawinę innych informacji. Okazuje się bowiem, że Nokia planuje aż dwa smartfony z WP w tym roku.

Nokia z WP

Wiadomo już od prezesa Nokii, Stephena Elopa, iż firma robi wszystko, aby jeszcze w tym roku dostarczyć chociaż jeden smartfon z systemem WP. Pojawiła się też informacja, pochodząca od tajwańskiego producenta telefonów – Compal Communications, iż dostał od Nokii zamówienie, które powinno być gotowe w czwartym kwartale tego roku. Wiadomo też, iż pierwsze smartfony będą oparte o Windows Phone 7.1 Mango, oraz jeden z nich będzie mieć klawiaturę QWERTY.

Kolejną informacją, która utwierdza nas w przekonaniu, iż Nokie z WP pojawią się jeszcze w tym roku – jest wypowiedź Jo Harlow, szefa departamentu smartfonów Nokii. Stwierdził on w wywiadzie dla Forbes, iż „wszystko idzie w dobrym kierunku, celem jest ten rok – i cel ten wygląda bardzo dobrze”. Stwierdził również, że owym celem nie jest pojedynczy smartfon z WP, ale małe portfolio słuchawek. Pozostaje więc czekać na efekty i pierwsze urządzenia Nokii z Windows Phone 7.1.

Źródło: Pocketnow