Nokia X2 – AnTuTu

Nokia X2 – nowy Android już w drodze?

Nie wiem jak wy, ale ja myślałem, że „romans” Nokii z systemem Android, to był pojedynczy i odosobniony przypadek, dzięki któremu powstał smartfon Nokia X. Może się jednak okazać, że wcale tak nie jest, bo według nowych plotek – ten microsoftowy producent planuje wypuszczenie kolejnego urządzenia z Andkiem, modelu Nokia X2.

Nokia X2 - AnTuTu

Chińskie źródła ujawniły właśnie wyniki benchmarku AnTuTu modelu Nokia X2. Jak sami widzicie na powyższym zrzucie ekranu, X2 osiąga w tym teście prawie 12,000 punktów. Wraz z wynikiem benchmarku dowiadujemy się także, że Nokia X2 ma posiadać 1 GB RAM-u, 4 GB pamięci na dane użytkownika oraz chipset Qualcomm Snapdragon 200 MSM8210, taktowany zegarem 1.2 GHz (dokładnie taki sam, jaki znajdziemy w Motoroli Moto E). Data w prawym, górnym rogu zrzutu ekranu sugeruje, że Nokia X2 zostanie zaprezentowana dopiero w 2015 roku.

Przypominam, że dział Nokii odpowiedzialny za urządzenia i usługi – został zakupiony przez Microsoft. Teraz to wyłącznie od firmy z Redmond zależy, czy Nokia X2 faktycznie zostanie wypuszczona. Nie da się ukryć, że (jeśli specyfikacja faktycznie się potwierdzi) X2 będzie znacznym udoskonaleniem w stosunku do modelu X, który dysponuje zaledwie 512 MB RAM-u oraz 1 GHz, dwurdzeniowym prockiem.

Nie wiadomo też, czy smartfon pojawi się jako Nokia X2. Kilka lat temu fiński producent wprowadził do sklepów serię telefonów komórkowych, o nazwach X2, X2-01, X2-02 oraz X2-05. Nazwa Nokii X2 by się z nimi pokrywała i mogła mylić niektórym klientom.


  • Arti

    Hmm.. Przecież już jest nokia x2, x3… Dziwne te nazwenictwo