MeeGo

Nokia z dniem 1 stycznia 2014 kończy wsparcie dla MeeGo i Symbiana

Nokia wykonała ruch, który chyba nikogo już nie zdziwi. Ten (jeszcze) fiński gigant poinformował, że wraz z 1 stycznia 2014 roku zakończy jakiekolwiek wsparcie dla systemów MeeGo i Symbian.

MeeGo

Symbian, który jeszcze kilka lat temu odnosił swoje wielkie sukcesy – dzisiaj już praktycznie nie istnieje i korzysta z niego coraz mniej osób. MeeGo, który w porównaniu do Symbiana jeszcze raczkował – został „ubity” wkrótce po swoich narodzinach, kiedy to stawiał pierwsze kroki.

Czego w Nowym Roku zabraknie na platformach MeeGo i Symbian? Chociaż sklepy z aplikacjami nadal będą dostępne, a możliwość ściągania programów pozostanie aktywna (programiści będą nadal otrzymywać za nie prowizje), to jednak wraz z 1 stycznia żaden deweloper nie będzie mógł załadować nowych appek do sklepów. Wstrzymane zostaną także wszelkie aktualizacje, więc Ovi Store po pewnym czasie umrze śmiercią naturalną.

Wszyscy oczywiście mieliśmy świadomość, że takie definitywne „zarżnięcie” tych dwóch systemów nastąpi prędzej czy później. Być może taka decyzja została też podyktowana przejęciem Nokii przez Microsoft, który preferuje tylko Windows Phone i nic poza tym. Ja osobiście nadal kojarzę i będę kojarzyć Symbiana oraz MeeGo z potencjalną, niewykorzystaną szansą dla Nokii. Przecież MeeGo mógłby w tej chwili być naprawdę mocnym graczem na mobilnym rynku. Nigdy nie zrozumiem postępowania Nokii i Microsoftu, którzy mając tyle bardzo rozwiniętych OS’ów – postanowili je zamknąć i skupić się na czymś nowym.

Źródło


  • wiek

    to to jeszcze istnieje? szok

    • http://smartfan.pl Noob

      Jeszcze trochę i zostanie całkowicie starte z powierzchni Ziemi :)