Sklep Nokii w Szanghaju

Nokia zamyka swój największy sklep

Nokia zamknęła swój największy, flagowy sklep, mieszący się w Szanghaju (Chiny). Utrapiony stratami finansowymi fiński producent, wszędzie szuka oszczędności.

Sklep Nokii w Szanghaju

Sklep Nokii w Szanghaju

Nokia szanghajski sklep otworzyła jeszcze w okresie swojej prosperity, w 2007 roku. To właśnie wtedy Symbian, czyli system operacyjny Nokii, odnosił spore sukcesy i przyczyniał się do świetnej sprzedaży smartfonów tego producenta. Niestety, przez ostatnich sześć lat, Nokia przespała smartfonowy boom, który doskonale wykorzystali Apple (iOS) i Google (Android).

Fiński gigant zmienia także swoją strategię sprzedaży. Nokia odchodzi od applowskiego modelu dystrybucji produktów (poprzez piękne, pokazowe sklepy) i ma teraz zamiar sprzedawać, głównie za pośrednictwem operatorów oraz innych sklepów, należących do firm zewnętrznych. Nokia chce także rozszerzyć swój udział w sprzedaży online.

Dodam jeszcze tylko, że to nie pierwszy, tak wielki sklep Nokii zamknięty w Chinach. Nie tak dawno temu Finowie zamknęli także swój flagowy sklep w Pekinie. Jeśli chodzi o Polskę, to faktycznie od jakiegoś czasu można zauważyć, że przedstawicielstw Nokii jest coraz mniej. Czy takie wycofanie się ze sklepowego biznesu wyjdzie Nokii na dobre?

Źródło: PhoneArena