Nokia – phablet, tablet i laptop, zaproszenie na 22 pazdziernika

Nokia zaprasza na 22 października – zobaczymy wtedy Lumię 1520? (aktualizacja)

Nokia za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zaprosiła wszystkich na konferencję, która odbędzie się 22 października. Niestety zaproszenie nie zdradza nic na temat tego, co możemy tam zobaczyć. Internetowe spekulacje wskazują jednak na pierwszy phablet oparty o Windows Phone, Lumię 1520.

Nokia - zaproszenie na 22 pazdziernika

Finowie póki co nie sprecyzowali miejsca, w którym odbędzie się konferencja, jednak możemy się domyślać, że ta informacja pojawi się w późniejszym terminie. Na grafice zaproszenia widać dość intrygującą scenę, na której narciarze ubrani w grube, zimowe stroje… zjeżdżają po pustynnych wydmach. Nokia swoim sloganem obiecuje także, że „na nowo odkryje innowację” (cokolwiek to znaczy).

Nokia Lumia 1520

Czy faktycznie chodzi o Lumię 1520 (nazwa kodowa Bandit)? Wiele na to wskazuje, bo przecieków dotyczących tego smartbletu mieliśmy już bardzo wiele. Według plotek Lumia 1520 jest wyposażona w ogromny 6″ ekran 1080p, który tak naprawdę będzie pierwszym tego typu urządzeniem stworzonym na bazie ekosystemu Windows Phone.

Poza wielkim ekranem we wnętrzu 1520 ma się znaleźć 20MP kamera PureView (nie wiadomo jednak, jak wielki będzie jej sensor) z obiektywem Carl Zeiss oraz optyczną stabilizacją obrazu. Czy plotki okażą się prawdą i 22 października faktycznie zobaczymy ogromną Lumię 1520? Miejmy nadzieję, bo w portfolio urządzeń z Windows Phone zdecydowanie brakuje urządzenia z tak dużym ekranem. Jak dobrze wiemy phablety oparte o Android mają się całkiem nieźle, a Nokia widząc drzemiący w tym segmencie potencjał – chce najprawdopodobniej wypełnić „niepotrzebną” lukę.

Aktualizacja: Nokia opublikowała dzisiaj kolejny zwiastun konferencji Nokia World. Teraz wiemy, że odbędzie się ona w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Oczywiście nadal podtrzymuję domysły, że zobaczymy wtedy pierwszy phablet tego producenta, wyposażony w ekran 1080p.

Nokia - zaproszenie na 22 października 2013

Aktualizacja: Nokia zaprezentowała dzisiaj kolejną ilustrację/zwiastun swojej konferencji, którą zaplanowano na 22 października. Widzimy na niej trzy urządzenia – phablet, tablet oraz… laptop. Jeśli chodzi o dwa pierwsze sprzęty, to możemy się domyślać, że jest to Lumia 1520 oraz Lumia 2520. Trzecie z nich, które jest laptopem – chyba najbardziej wszystkich zaskoczyło. Nokia wypuściła swój ostatni laptop w 2009 roku, czyżby gigant pod skrzydłami Microsoftu ponownie planował wejście na ten rynek?

Nokia - phablet, tablet i laptop, zaproszenie na 22 pazdziernika

Źródło: Twitter (@nokia)


 • Łukasz

  Tak się zastanwiam dlaczego Nokia nie zaprezentowała do tej pory odświeżonej wersji L820. Pozostałe modele mają następców a 820tka ? Czyżby o niej zapomnieli, cisza na ten temat.

  • http://smartfan.pl Noob

   No niestety póki co następców doczekała się jedynie Lumia 920 i 620. Lumia 720 i 520 to póki co „świeżynki”, więc one na następców muszą jeszcze poczekać. Lumia 820 faktycznie została w tyle, może smartfon kiepsko się sprzedaje i Nokia nie chce go kontynuować?

   • Łukasz

    Możesz mieć rację.Nie ma popytu więc brak zainteresowania ze strony producenta. Pomijając ten temat to powyższy smartblet (jak zwał tak zwał:):)) robi wrażenie. Nie jestem co prawda zwolennikiem WP z uwagi na jego prostotę, natomiast jeśli wprowadzą GDR3 i pokaże sie FHD na wyswietlaczu ipowyżej 5,5″ to można się zastanowić.. Chciałbym w tej obudowie androida z funkcjami note3:):) No ale nie można mieć wszytskiego, choć Note3 nie wygląda już tak zle.

    • http://smartfan.pl Noob

     Note 3 jest fajny, ale ta cena… W Windows Phone od zawsze brakowało mi takiego wyboru aplikacji i mnogości sposobów personalizacji interfejsu co w Androidzie – i to według mnie jest największa wada WP.