Nokia – logo

Nokia zaprezentuje jutro coś DUŻEGO

Nokia chwali się, że jutro pokaże „coś DUŻEGO”. Fiński gigant zwołuje na jutro rano w Londynie konferencję, gdzie wszystkiego mamy się dowiedzieć. Czego możemy się spodziewać?

Nokia - logo

Tak naprawdę wskazówek nie ma zbyt wiele. Nokia oprócz lakonicznego zaproszenia opublikowała także pomarańczową planszę ze swoim logo na środku. Tak naprawdę może to być wszystko, począwszy od „plecków” telefonu Asha 501, a skończywszy na jakimś smartfonie, jak np. Lumia 625 (według plotek ma mieć 4.7″ ekran o niskiej rozdzielczości WVGA).

Samo stwierdzenie, że zaprezentujemy „coś DUŻEGO” może sugerować, że będzie to pierwszy phablet Nokii z systemem Windows Phone. Zresztą prezes fińskiego giganta, Stephen Elop, podczas jednego z majowych wywiadów wspominał coś na temat phabletów, więc wszystko jest możliwe.

Oczywiście premiera tak dużego urządzenia z Windows Phone będzie możliwa tylko pod warunkiem, że Microsoft wypuści aktualizację GDR3, która nareszcie umożliwi obsługę ekranów 1080p przez Windows Phone 8. Dzięki GDR3 Windows Phone zacznie też nareszcie wspierać czterordzeniowe chipsety. Niestety, aktualizacja GDR3 jest planowana dopiero na przyszły rok, więc to raczej mało prawdopodobne, że Nokia jutro pokaże nam phablet.

Wszelkie wątpliwości i domysły na temat tego co zobaczymy, zostaną rozwiane jutro w Londynie o godzinie 10 rano czasu polskiego. Jak zwykle na łamach SmartFan.pl postaram się dla Was zrelacjonować, czym Nokia się tam pochwaliła.

Źródło: Nokia


  • kurde

    Kurde strasznie ciekawe ;D Tablet wydaje mi się najbardziej prawdopodobny, ale nie z Windows Phone lecz z Windows RT czy nawet z „ósemką”. Ewentualnie będzie to jakaś stacja dokująca, akcesoria itp. Liczę na coś innowacyjnego 😉