NoLED – brak diody powiadomień to już nie problem?

Aplikacja NoLED została stworzona specjalnie na smartphone, który nie posiada diody powiadamiającej o np. nieodebranym połączeniu, ale ma ekran AMOLED.  Wyświetla ona na ekranie małą ikonkę, gdy np. mamy nieodebranie połączenie, SMS itp. Brzmi jak wybawienie dla posiadaczy takich słuchawek, jak Samsung Galaxy S, czy Nexus S – jak jest w praktyce?

NoLED

Program miał konsumować bardzo mało energii, gdyż w założeniu ekran AMOLED powinien zapalać tylko te piksele, które są potrzebne do wyświetlenia ikonki powiadomienia. Okazało się jednak, że nawet, gdy na ekranie wyświetlana jest mała ikonka – to reszta pikseli, w tym czarne też jest podświetlona. Zaowocowało to tym, że program potrafi sporo wyciągnąć z baterii w momencie, gdy wyświetla ikonkę powiadomienia na ekranie.

Zdania na temat, czy używać programu NoLED, czy nie, są podzielone – jedni chwalą sobie jego funkcjonalność, inni ganią za spore zużycie baterii. Osobiście nie polecam tego programu, gdyż dla mnie żywotność baterii jest bardzo ważna – a w zamian za NoLED możemy zainstalować inny program, który zamiast wyświetlać kolorowe ikonki na ekranie – co jakiś czas włączy na sekundkę wibrację (takich aplikacji na Android Market jest kilka).

Gdyby jednak ktoś się zdecydował na NoLED, lub chciał go przetestować – oto link:

NoLED for Android on AppBrain